Petrol
87.02
-0.18%
Euro
18.1712
0.08%
Dolar
18.536
0.16%
Altın
990.87
0.30%
Borsa
3147
1.63%
Bitcoin
362.401
-0.58%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Bekir Bozdağ'dan da Gülen'e mesaj

  Bozdağ: Arzumuz bu hasreti bitirip gelmesidir
  • 15.06.2012 - 11:28
  Bekir Bozdağ'dan da Gülen'e mesaj

  Bekir Bozdağ dan da Gülen e mesaj #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan da Fethullah Gülen'e mesaj geldi: Arzumuz bu hasreti bitirip gelmesidir...

  Dün Başbakan Erdoğan'ın Türk Telekom Arena'daki 10. Türkçe Olimpiyatları'nın kapanış töreninde yaptığı konuşmada Fethullah Gülen'e gönderdiği, "Sıla hasreti çekenleri aramızda görmek isteriz" mesajına bir destek de Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan geldi. Bozdağ, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin bu hasreti bitirip Türkiye'ye dönmesini arzuladıklarını ifade etti.

  'HASRETİN BİTMESİNDE FAYDA VAR'

  Bulgaristan Başmüftüsü Hacı Mustafa Aliş'i kabulünde basın mensuplarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Fethullah Gülen Hocaefendi'yi Türkiye'ye davet etmesinin hatırlatması üzerine Bozdağ, "Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi, Türkiye'nin yetiştirdiği önemli kıymetlerden birisidir. Geçmişte yaşanan bir kısım huzursuzluklardan dolayı ülkesinden ayrılmak zorunda kalmıştır. Uzunca bir zamandır ülkesine uzaktan ama gönül açısından da bir o kadar yakından hizmet ettiğini biliyorum. Ama artık uzaktan değil, Türkiye'ye dönmesinde, Türkiye'ye dönüp hasretin bitmesinde fayda vardır. Türkiye'den ayrılmak zorunda kalan bütün insanları geçmişte Türkiye'ye davet ettik. Onlardan biri olan Kemal Burkay geldi şu an ülkesinde yaşıyor. Türkiye'nin değerlerinin Türkiye'nin dışında olmaktansa Türkiye'nin içinde hizmetine devam etmesi gerektiğini her defasında ifade ettim." dedi.

  Gelip gelmeyeceği ile ilgili soruya da Bozdağ, "Kendi takdiridir. Bizim arzumuz, bizim dileğimiz bu hasreti bitirip Türkiye'ye dönmesidir." diye konuştu.

  'KÜRT SORUNUNU ÇÖZECEK TEK LİDER SAYIN BAŞBAKANDIR'

  Kürt sorunu ile ilgili bir soruya da Bozdağ, "Kürt sorununu çözecek tek lider Sayın Başbakandır. Çünkü Türkiye'de Kürt sorununun çözümü tartışmasını yıllar önce Rahmetli Özal yapmıştı. Ömrü vefa etmedi. Ondan sonra Sayın Başbakan Türkiye'nin yönetiminde görev alana kadar çözüm endeksli bir tartışma yapılmadı. Yapanı da hem medya hem siyaset hem de başkaları ağır bir şekilde itham etti. Çözüme yönelik tartışmayı başlatan lider Başbakanımızdır. 2005'de Diyarbakır'da yapılan konuşma, partinin 2001 programına konulan fikirler, yaklaşımlar ve 2009'da Milli Birlik ve Kardeşlik Projesiyle atılan adım ve süreç içerisinde yaptıklarımız bizim bu meseleye çözümle ilgili yaklaştığımızın göstergesidir. Bu meseleyi çözmek büyük bir yiğitlik ve cesaret ister. O da Sayın Başbakanımızda var." açıklamasında bulundu.


  Görüş Bildir