Petrol
93.02
-0.37%
Euro
18.4152
0.29%
Dolar
18.5777
-0.27%
Altın
1.024
-0.11%
Borsa
3543
1.68%
Bitcoin
377.309
0.24%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Benim kızım öyle bir şey yapmaz

  S.I'nın annesi ve avukatları suç duyurusunda bulundu.
  • 21.06.2012 - 13:26
  Benim kızım öyle bir şey yapmaz

  Benim kızım öyle bir şey yapmaz #1

  Gaziosmanpaşa'da polise yönelik saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülerek fotoğrafları basına dağıtılan şüphelilerden S.I'nın annesi ve avukatları, İstanbul Emniyet Müdürü, fotoğrafları yayınlayan ajans ve gazetelerin sorumlu yazı işleri müdürleri ile bazı televizyon kanallarının ana Haber yönetmenleri ve Haber müdürleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

  "KIZIM BÖYLE BİR ŞEY YAPMAZ"

  Gaziosmanpaşa'da 5 gün önce polis memuru Zekeriya Yurdakul'un şehit olduğu silahlı saldırıyı gerçekleştirdikleri öne sürülerek fotoğrafları basına dağıtılan şüphelilerden S.I'nın annesi ve avukatları, İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın ile fotoğrafları yayınlayan bazı ajans ve gazetelerin sorumlu yazı işleri müdürleri ile bazı televizyon kanallarının ana haber yönetmenleri ve haber müdürleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

  S.I'nın annesi Cennet Güneş ile avukatları, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması düzenledi.

  Güneş kızı hakkında bir linç kampanyası başlatıldığını savunarak, ''Bütün gazetelerde ve televizyonlarda kızımın fotoğrafları terörist olarak yayınlanıyor. Kızım böyle bir şey yapmaz. Kızım üniversitede okuyor. Haberlerde 'yurt dışında eğitim almış' deniliyor. Kızım üniversitede okurken sürekli yanımdaydı. Söylenenlerin hepsi yalan. Hayatından endişe ediyorum'' şeklinde konuştu.

  Açıklamanın ardından Güneş ve avukatları, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile fotoğraf ve haberlerin yayınlandığı bazı ajans ve gazetelerin sorumlu yazı işleri müdürleri ile bazı televizyonların ana haber yönetmenleri ve haber müdürleri hakkında, ''adil yargılamaya etkileme'', ''soruşturmanın gizliliğini ihlal'', ''suç işlemeye teşvik ve görevi kötüye kullanma'' gibi iddialarla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.


  Görüş Bildir