Petrol
77.31
-2.57%
Euro
19.5842
0.37%
Dolar
18.635
0.00%
Altın
1.072
1.00%
Borsa
4827
-3.46%
Bitcoin
318.555
-0.86%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C

  Bakan Albayrak: Teröre rağmen Adana'ya geliyoruz

  Adana'da, Enerji Zirvesi'nin yapılacağı gün meydana gelen terör saldırısı sonrası Bakan Albayrak teröre sert mesajlar verdi.
  • Ajanslar
  • 24.11.2016 - 13:03
  Bakan Albayrak: Teröre rağmen Adana'ya geliyoruz

  Bakan Albayrak: Teröre rağmen Adana ya geliyoruz #1

  Enerji sektörünün önde gelen temsilcilerinin katılacağı 7. Türkiye Enerji Zirvesi, bugün Adana'da başladı. 26 Kasım'a kadar sürecek.

  Zirvede, Türkiye ve dünya enerji piyasalarındaki son gelişmelerin değerlendirileceği 8'i özel, 20 oturum yapılacak. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) özel oturumunun da düzenleneceği zirvede, Doğu Akdeniz enerji jeopolitiği ve Kıbrıs enerji sektörüne ilişkin son gelişmeler değerlendirecek.

  ZİRVEYE KATILANLAR

  Zirveye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz'ın katılım sağladı.

  Albayrak: Bu olayların hiçbiri bizi yolumuzdan alıkoyamaz VİDEO

  "İNADINA ADANA'YA GELECEĞİZ"

  Bakan Albayrak zirvede önemli açıklamalarda bulundu. Programın iptal edilmesinin düşünüldüğünü ifade eden Albayrak "İnadına geliyoruz, inadına geleceğiz" dedi.

  "15 Temmuz'dan sonra bugün yaşanan bu olaylarla birlikte şunu çok açık ifade etmek istiyorum. Bu olayların hiçbirisi bizi, Türkiye'nin ulaşmak istediği istikametten alıkoyamayacak. Sayın Valimiz burada dakikalar farkıyla programına çıkmak için gelirken gerçekleşen olaydan bahsediyoruz. Ben buradan artık maşalara kuklalara seslenmeyeceğim. Bunların arkasındaki kesimlere sesleneceğim. Bu millet bir ölür bin dirilir. Bu millet dünyaya cesaret değil yüzlerce yıl öğretmiş bir millettir. Bugün işte programı iptal edelim falan.. İnadına geliyoruz, inadına geleceğiz."


  Görüş Bildir