Petrol
100.38
-2.33%
Euro
17.545
0.44%
Dolar
17.2173
1.44%
Altın
963.67
0.09%
Borsa
2408
0.00%
Bitcoin
349.068
-0.33%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Berat Albayrak'ın 99 santral açılış töreni konuşması

  Berat Albayrak'ın 99 santral açılış töreni konuşması

  Berat Albayrak 99 Baraj ve HES açılışında yaptığı konuşmada santrallerin enerjide dışa bağımlılıktan kurtulmak için zorunlu olduğunu söyledi
  • Haber Merkezi
  • 14.01.2016 - 12:57

  Berat Albayrak 99 Baraj ve HES açılışında açıklamalarda bulundu. Barajların dışa bağımlılıktan kurtulmak için zorunlu olduğunu ifade eden  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak kamu-özel sektörü tarafından tamamlanan 99 baraj ve hidroelektrik santralinin toplu açılış törenini başlattı.

  "HANGİ ENGEL ÇIKARSA ÇIKSIN.."

  Albayrak "Tüm santralleri yapmak durumundayız. Hem elektrik enerji ihtiyacımızı azaltmak, hem dışa bağımlılığı azaltmak, hem de kaynak çeşitliliğini artırmak için bunları yapmalıyız. Hangi engel çıkarsa çıksın ülkemizi büyütmeye devam edeceğiz. Tabiatımıza zarar vermeden, çevreyi koruyarak bu adımları atmak, bu santralleri açmak zorundayız." diye konuştu.

  Berat Albayrak'ın 99 santral açılış töreni konuşması

  Berat Albayrak ın 99 santral açılış töreni konuşması #1

  Albayrak'ın konuşmasından satır başları;

  "Ülkemiz hızlı bir şekilde büyürken ihtiyaç duyduğu elektriği yatırımlarla karşılamayı başardık. 2002 yılında elektrik üretiminde özel sektörün payı 32'ydi bugün bu rakam yüzde 72'lere çıktı.

  BU SANTRALLERİ AÇMAK ZORUNDAYIZ

  Elektrik üretimindeki bu başarı, pastayı büyütürken hem de kamu ve özel sektörün payını artırırken bunu birlikte başardık. AK Parti'yle birlikte, özel sektörümüz enerji alanındaki yatırımlarla büyümemize katkı sağlamıştır. Bugün, açılışı yapılan bu santraller enerjide dışa bağımlılığımızı, ekonomiye kaynak oluşturmada büyük bir anlam ifade ediyor. Tabiatımıza zarar vermeden, çevreyi koruyarak bu adımları atmak, bu santralleri açmak zorundayız.

  HANGİ ENGEL ÇIKARSA ÇIKSIN ÜLKEMİZİ BÜYÜTECEĞİZ

  Tüm santralleri yapmak durumundayız. Hem elektrik enerji ihtiyacımızı azaltmak hem dışa bağımlılığı azaltmak hem de kaynak çeşitliliğini artırmak için bunları yapmalıyız. Hangi engel çıkarsa çıksın ülkemizi büyütmeye devam edeceğiz.

  DURMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

  Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük Türkiye hayali için, milletimize, sizlere hizmet için bütün gücümüzle, bütün enerjimizle, bütün coşkumuzla durmadan çalışmaya devam edeceğiz.

  Bugün açılışı yapılan tüm bu baraj ve hidroelektrik santrallerin tekrardan hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir