Euro
10.0617
-0.75%
Dolar
8.4531
-1.11%
Altın
498.15
0.28%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
337.214
-1.30%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Beşir Atalay: Milletimiz kendi cumhurbaşkanını seçti

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, seçim sonuçları hakkında "Milletimiz kendi cumhurbaşkanını sandığa giderek seçti." dedi.
  • 10.08.2014 - 21:10
  Beşir Atalay: Milletimiz kendi cumhurbaşkanını seçti

  atalay

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kırıkkale’de partisinin il başkanlığında seçim sonuçlarını değerlendirdi. 

  "MİLLETİMİZ KENDİ CUMHURBAŞKANINI SANDIĞA GİDEREK SEÇTİ"

  Atalay, "10 Ağustos 2014 çok önemli bir tarih, ilk defa milletimiz kendi cumhurbaşkanını sandığa giderek seçti" dedi.

  "RABBİM HAYIRLI EYLESİN DİYORUM"

  "Milletine ülkesine aşık bir insan ve şimdi de devletin tepesine geliyor" diyen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, konuşmasında şunları söyledi; 

  "Başbakanımız araştırmalarda da görüldüğü gibi kamuoyu yoklamalarında hepimizin de tahmin ettiği gibi inşallah bu sonuçta birinci turda Cumhurbaşkanı seçilmiş olacak. Tabii yine biz tedbirliyiz. Oyların tamamının sayılarının dökümünü bekliyoruz. Ama şu anki yaklaşık yüzde 90’nın sonucuna göre ilk defa halk tarafından seçilen cumhurbaşkanı bizim başbakanımız olmuş olacak. Şimdiden ben ülkemiz için, milletimiz için inşallah rabbim hayırlı eylesin diyorum.

  "HEPİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR ONUR"

  Kendisi için ailesi için hayırlı olsun. Bu büyük bir onur tabi. Yani bu kadar uzun bir siyaset hayatının içinden geliyor. Milletine ülkesine aşık bir insan ve şimdi de devletin tepesine geliyor. Kendi ülkesinin Cumhurbaşkanı oluyor. Bu onun için de ve onun birlikte çalıştığı yol arkadaşları olarak bizler için de, hepimiz için de büyük bir onur, büyük bir gurur. Onun içinde rabbimize hamdı ediyoruz, milletimize de teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun diyorum."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir