Euro
10.1352
0.76%
Dolar
8.5975
0.84%
Altın
487.78
1.51%
Borsa
1.418
-0.02%
Bitcoin
408.057
1.45%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  Beyin ölümü gerçekleşince 8 kişiye umut oldu

  Balıkesir'de beyin ölümü gerçekleşen 36 yaşındaki hastanın organları 8 hastaya nakledilerek umut oldu.
  • AA
  • 25.08.2015 - 17:00
  Beyin ölümü gerçekleşince 8 kişiye umut oldu

  Beyin ölümü gerçekleşince 8 kişiye umut oldu #1

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde geçirdiği beyin kanaması nedeniyle sevk edildiği Bandırma Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen 36 yaşındaki E.A'nın organları 8 hastaya umut oldu.

  AİLE ORGANLARIN BAĞIŞLANMASI İÇİN İKNA EDİLDİ

  Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Muzaffer Şenveli konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, E.A'nın beyin ölümünün bu sabah gerçekleştiğini söyledi. E.A'nın ailesinin organların bağışlanması konusunda ikna edildiğini dile getiren Şenveli, "Hastanın korneaları Balıkesir Üniversitesi'nde, kalbi Ankara Başkent Üniversitesi'nde, akciğeri İstanbul Çapa Tıp Fakültesi'nde, karaciğeri de Bursa Acıbadem Hastanesi'nde organ nakli bekleyen hastalara ulaştırılacak. Ankara Başkent Üniversitesi ve Çapa Tıp Fakültesi'nden gelen ekip Sağlık Bakanlığı'na ait ambulansla Bandırma 6. Jet Hava Üs Komutanlığı'na oradan da iki ambulansla hastaneye sevkleri yapıldı" diye konuştu.

  HAYIR İŞLENDİ

  Acıbadem Bursa Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Salih Gülten ise organ bağışının önemine değinerek, "Gecenin bu saatinde emek sarf ederek insan canı kurtarmaya çalışan Bandırma Devlet Hastanesi başhekim ve doktorlarına çok teşekkür ederim. Ölüm hayatımızın bir parçası. Organ bağışı başka insanlar hayat bulması açısından çok önemli. Bu organ bağışıyla bir çok kişinin hayatı kurtulacak, birçok kişinin de hayat kalitesi yükselecek. Bu bağışı yapan aileye çok teşekkür ediyorum. Çok büyük hayır işlediler" ifadesinde bulundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir