Beykoz'da İSKİ çalışması sırasında göçük - izle

Beykoz'da İSKİ çalışması sırasında göçük - izle

Beykoz Çavuşbaşı'ndaki İSKİ'nin kanalizasyon çalışması sırasında göçük altında kalan işçi Erdoğan Yaman (45), sağ olarak kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan Yaman'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

ELLERİYLE ARKADAŞLARINI KURTARMAK İSTEDİLER

Olay, saat 10.00 sıralarında Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi Üstün Sokak'ta meydana geldi. İddialara göre göçük İSKİ adına kanal çalışması yapan taşeron bir firmada çalışan Yaman ve bir arkadaşının yaklaşık 3 metre derinliğindeki çukurda toprak tahliyesi yaparken oldu. Sabah saatlerinde yağan yağmurun da kayganlaştırdığı toprak, bir anda kaymaya başladı. Durumu fark eden çevredeki diğer işçiler bağırarak çukurdaki işçileri uyardı. Bu sırada bir işçi kendisini kenara atarak büyük kütlenin altında kalmaktan kurtuldu. Erdoğan Yaman ise tamamen toprak altında kaldı. Yardıma koşan mesai arkadaşları, elleriyle toprağı kazarak Yaman'ın kurtarmaya çalıştı. Adeta can pazarının yaşandığı çukurda Erdoğan Yaman'ın sadece kafasının dışarıda kaldığı görüldü.

1 SAATLİK CAN PAZARI

Çevredeki vatandaşların ve işçilerin çabaları yeterli olmayınca hemen itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verildi. Kurtarma ekipleri beklenirken arkadaşları da iş makinalarıyla toprağı tahliye etmeye çalıştı. İGDAŞ ekipleri de olay yerinden geçen doğalgaz borusunu kapatarak tedbir aldı. Kısa süre sonra gelen itfaiye ve sağlık ekipleri toprak altındaki Yaman'ı hayatta tutmak için yoğun çaba gösterdi. Yaman, yaklaşık 1 saat süren çalışmalardan sonra sağ olarak kurtarılarak hastaneye götürüldü.

Görgü tanıkları, Erdoğan Yaman'ın tamamen toprak altında kaldığını, üzerindeki toprağı açarak nefes almasını sağladıklarını söyledi

Beykoz'da İSKİ çalışması sırasında göçük - izle