Euro
15.2051
-0.17%
Dolar
13.6279
-0.16%
Altın
787.8410
-0.03%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
516.250
4.14%
1ºC
İstanbul
Güneşli 1 C
  Beytüşşebap'ta karakola saldırı: 1 yüzbaşı şehit oldu

  Beytüşşebap'ta karakola saldırı: 1 yüzbaşı şehit oldu

  Beytüşşebap Ayvalık Köyü'ndeki Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıda 1 yüzbaşı şehit oldu.
  • 22.08.2015 - 09:09

  uieau

  Beytüşşebap İlçesi'ne yaklaşık 40 kilometre mesafede bulunan Ayvalık Köyü'ndeki jandarma karakoluna saat 21.30 sıralarında bir grup PKK'lı teröristler tarafından roketatar ve ağır silahlarla taciz ateşi açıldı.

  İLK ATEŞTE 3 ASKER YARALANDI

  Açılan ilk ateşte biri ağır olmak üzere 3 asker yaralandı. Karakolda nöbet tutan askerlerin PKK'lılara karşılık vermesi üzerine yoğun ateş altında kalan teröristler, geldikleri derin vadilere doğru kaçtı.

  PKK'lıların kaçtığı bölgeye, Ayvalık Jandarma Karkolu'ndaki birlik tarafından top atışı yapıldı. Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan taarruz helikopterleri de PKK'lıların kaçtığı bölgeyi yoğun ateş altına aldı.

  YÜZBAŞI ŞEHİT OLDU

  Helikopterlerle hastaneye kaldırılan yaralı askerlerden bir yüzbaşı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

  Beytüşşebap ta karakola saldırı: 1 yüzbaşı şehit oldu #2

  OSMANİYE'YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

  PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan 30 yaşındaki Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın Osmaniye'deki babasının evine ateş düştü.

  Yüzbaşı Alkan'ın şehit haberi, Osmaniye'de kızı Filiz Günbaran'ın yanında kalan babası 60 yaşındaki Hasan Kalkan'a, saat 03.00 sıralarında Osmaniye Garnizon Komutanı Aybay Şefik Atak tarafından verildi.

  Beytüşşebap ta karakola saldırı: 1 yüzbaşı şehit oldu #3

  İKİ ABİSİ DE ASKER

  Bekar olan Yüzbaşı Ali Alkan'ın ağabeylerinden birinin yarbay, diğerinin ise astsubay başçavuş olduğu belirtildi. Ankara'dan 1.5 yıl önce Şırnak'a tayininin çıkan Şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın annesi Fatma Alkan'ın da, yine 1.5 yıl önce vefat ettiği belirtildi.

  Şehit yüzbaşının evine ateş düştü VİDEO

  BAYRAM KÖMBESİ İSTEMİŞ

  Oğluyla 3 gün önce konuştuğunu belirten şehit babası Hasan Alkan, "Benim çocuğum vatan uğruna şehit oldu. Onun cennette yeri var. Ama bu işe bulaşanların Allah belasını versin. Ocaklarına ateş düşürsün. Allah onları da bu duruma düşürsün. 3 gün önce görüştüm. Bizden bayram kömbesi (kurabiye) istedi. Ona bir paket gönderdim. Ama daha eline bile ulaşmamıştır" dedi.


  Görüş Bildir