Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.027
0.32%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  BİK'in düzenlediği Marka Şehir Erzurum konferansı

  Deneyimli isimlerin öğrencilere tecrübelerini aktardığı seminer renkli görüntülere sahne oldu.
  • 16.11.2013 - 21:57
  • Güncelleme : 18.11.2013 - 16:33
  BİK'in düzenlediği Marka Şehir Erzurum konferansı


  Basın İlan Kurumu’nun “Marka Şehirler” ana başlığı altında, ‘Medya ve İletişimde Tecrübe Paylaşım Günleri’ konulu seri konferanslar dizisinin ikincisi Erzurum'da yapıldı.


  Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, gazeteci-yazar-program sunucusu Ümit Aktan, gazeteci–yazar Ekrem Kızıltaş, gazeteci-yazar Ergun Hiçyılmaz ile ensonhaber.com Medya Grup Başkanı Serkan Kalemciler ile öğrenciler arasında keyifli bir sohbet gerçekleşti.
  İnternet gazeteciliği hakkında konuşan Serkan Kalemciler, bunun yanında yerel gazetelerin yayın tutumlarını da eleştirdi. Ayrıca medyayı kötü duruma düşürenlerin, medyanın kendi içerisinde olduğunu vurguladı. İşte Kalemciler'in açıklamalarının bir kısmı:


  'İNTERNET GAZETECİLİĞİ YAPACAKSANIZ..'


  Baştan şunu söyleyeyim.. Herkes internet denen bu olguyu iliklerine kadar yaşıyor. İnternet gazeteciliği yapacaksanız 'Google' hayatınızda hep olacak.


  'YEREL GAZETELER KAĞIDA BASMAK İÇİN NEDEN DİRENİRLER ANLAMIYORUM'


  Burada yerel gazetelerden arkadaşlar var. Neden direnirler bunları kağıda basmak için hiç anlamam. Gerek yok bin tane, beş bin tane gazete basacaksınız.
  Yine basın tamam hani bir takım yükümlülükler var ama, internetten yayınlayın. Dünyadaki bütün Erzurumlular'ı kucaklamaya gayret edin. Bir anda bin olan tirajınız
  beşyüz bin olsun. İstanbul'da ne kadar Erzurumlu var? Dörtyüz bin... Sadece İstanbul...

  Lütfen bana daha fazla zaman ayırın ve ben insanlara interneti anlatayım. İnsanlar internete daha fazla ısınsınlar. 


  'MEDYAYI KÖTÜ YAPAN BİZLERİZ'


  Medya o kadar da kötü bir alan değildir. Medyayı kötü yapan yine bizleriz. Lütfen sadece gazetecilik yaparak ondan bundan para sızdırmak adına iş yaparak yapılan bir iş olarak gazeteciliği, medyayı görmeyin. Rica ediyorum.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir