Euro
15.3429
0.66%
Dolar
13.5903
0.84%
Altın
802.4980
0.17%
Borsa
1954
0.45%
Bitcoin
525.828
5.74%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  Binali Yıldırım: Biz terörün yaptığı kahpeliği yapamayız

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "terörü neden bitiremiyorsunuz" sorusuna cevap verdi.
  • 25.08.2012 - 18:04
  Binali Yıldırım: Biz terörün yaptığı kahpeliği yapamayız

  Binali Yıldırım: Biz terörün yaptığı kahpeliği yapamayız #1

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Bize diyorlar ki Sayın bakanım, bitirin şu terörü niye duruyorsunuz bitirin. Peki nasıl bitireceğiz diye soruyorum. Vurun, nerde görürseniz vurun. Devlet terörün yaptığını yapamaz, Türkiye bir hukuk devletidir. İnsanlarımızın canı da malı da güvenliği de teminat altındadır. Biz terörün yaptığı kahpeliği yapamayız” dedi.

  Memleketi Erzincan’da bir süredir ziyaret ve temaslarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bu yıl 16’sı düzenlenen Kemah Sultan Melik Kültür ve Spor Şenlikleri’ne katıldı. İlçe girişinde vatandaşların alkışları arasında karşılanan Bakan Yıldırım, şenlikler kapsamında açılan stantları gezdi.

   BİZ TERÖRÜN YAPTIĞI KAHPELİĞİ YAPAMAYIZ

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, terörle mücadelede devletin terörün yaptığını yapamayacağını vurgulayarak, “Bize diyorlar ki Sayın Bakanım, bitirin şu terörü niye duruyorsunuz bitirin. Peki nasıl bitireceğiz diye soruyorum. Vurun, nerde görürseniz vurun. Devlet terörün yaptığını yapamaz, Türkiye bir hukuk devletidir. İnsanlarımızın canı da malı da güvenliği de teminat altındadır. Biz terörün yaptığı kahpeliği yapamayız. Ülkeyi bölmek isteyenlere buyurun bölün mü diyeceğiz. Dediklerine boyun mu eğeceğiz. Elbette ki boyun eğmeyeceğiz. Hukukun içerisinde kalacağız, yılmayacağız yorulmayacağız. Mücadelemizi kararlılıkla devam ettireceğiz. Çünkü biz biliyoruz ki onların efendileri kim olursa olsun, nerden destek olursa olsun bizim arkamızda duası desteği olan 75 milyon Türk Milleti var, başımızda ay-yıldızlı bayrağımız var” dedi.


  Görüş Bildir