Euro
15.4356
0.77%
Dolar
13.5975
0.50%
Altın
795.2420
0.73%
Borsa
1,994.01
0.72%
Bitcoin
571.000
-0.20%
4ºC
İstanbul
Bulutlu 4 C
  Binali Yıldırım: Kimlik bilgileri çalınmadı

  Binali Yıldırım: Kimlik bilgileri çalınmadı

  Son günlerde "Türk vatandaşlarının kimlik bilgileri çalındı ve 50 milyon kişinin bilgileri internete sızdırıldı" iddiaları ortaya atılıyordu
  • 05.04.2016 - 12:00

  Binali Yıldırım: Kimlik bilgileri çalınmadı #1

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 50 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kimlik bilgilerinin çalındığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Şu an ortaya çıkan haberlerin güncel bir değeri yok. Bu, bildiğimiz bir konudur, geçmişte yaşanmış bir hadisedir." dedi.

  Yıldırım, Bakanlık Toplantı Salonu'nda Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TDMMB) Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

  Törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, bazı yayın organlarında yer alan "50 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kimlik bilgilerinin çalındığı" yönündeki iddiaları yalanladı.

  "ISITILIP ISITILIP GÜNDEME GETİRİLİYOR"

  Yıldırım, "Bu haber çok eski bir haber. 2010 yılında da böyle bir iddia ortaya atılmıştı. Şimdi bu, zaman zaman ısıtılıp ısıtılıp gündeme getiriliyor, yeni bir haber gibi servis yapılıyor. Şu an ortaya çıkan haberlerin güncel bir değeri yok. Bu, bildiğimiz bir konudur, geçmişte yaşanmış bir hadisedir." değerlendirmesinde bulundu.

  "ÇOK DAHA SIKI TEDBİRLER ALINACAK"

  Kişisel verilerin korunmasına yönelik yasal düzenlemenin TBMM'den çıktığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayında olduğunu anımsatan Yıldırım, söz konusu kanun yürürlüğe girdikten sonra kişisel veriler konusunda çok daha sıkı tedbirler olacağını ifade etti.

  "PİYASAYI HAREKETLENDİRMEK İÇİN DOĞRU OLMAYAN HABERLER YAYINLANIYOR"

  Yıldırım, sosyal medyada zaman zaman piyasayı hareketlendirmek için doğru olmayan haberlerin yayılabildiğine işaret ederek, gerçek hayatta suç olan her şeyin, sosyal medyada da suç olduğunu, vatandaşların mağdur olmaması için bu mecrayı kullananların daha fazla titizlik göstermesi gerektiğini söyledi.


  Görüş Bildir