Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.808
-0.37%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C
  Binali Yıldırım'dan CHP'nin bildirisine yanıt

  Binali Yıldırım'dan CHP'nin bildirisine yanıt

  Başbakan Binali Yıldırım, HDP'lilerin tutuklanmasının hukuksuz olduğunu savunan CHP'ye "Siz bu kafayla sittin sene iktidar olamazsınız" dedi
  • Haber Merkezi
  • 08.11.2016 - 11:13

  Binali Yıldırım dan CHP nin bildirisine yanıt #1

  AK Parti grup toplantısında konuşan Binali Yıldırım, CHP'lilerin HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasını hukuksuz bularak bildiri yayınlamasını sert sözlerle eleştirdi: "Bu kafayla sittin sene iktidar olamazsınız."

  "KUZU KUZU YARGI KARŞISINA ÇIKTILAR"

  "Bir HDP milletvekili hariç 54 tanesi mahkemenin kararına uymayacaklarını söyleyerek adeta hukuka meydan okudu. Kuzu kuzu yargının karşısına çıkacaklar, çıktılar. Seçilmiş olmak kimseye suç işleme hakkı vermez.

  "BU KAFAYLA SİTTİN SENE İKTİDAR OLAMAZSINIZ"

  Millet size yasama faaliyetlerini değil, terör faaliyetlerini durdurun dedi. Yanlış anlamışsınız. CHP, toplanmış alelacele açıklama yapıyor. O kadar terör oldu, patlama oldu o zaman niye toplanmadınız? Üniversite öğrencilerinin okudukları boykot bildirileri gibi. Kepazelik. Bu kafayla sittin sene iktidar olamazsınız."

  Binali Yıldırım'dan CHP'nin bildirisine yanıt VİDEO

  BIRAKIN TÜRKİYE İLE UĞRAŞMAYI DA..

  Yıldırım ayrıca, Avrupa'nın Türkiye ile uğraşmak yerine PKK'lı uyuşturucu tacirlerine karşı bir şeyler yapması gerektiğini ifade etti.

  "Avrupalı dostlarımıza selam gönderiyorum. Bırakın Türkiye'nin hukuk mücadelesiyle uğraşmayı da, PKK'lı uyuşturucu tacirlerine karşı bir şey yapın, bir şey söyleyin.

  Geleceğinizi zehirleyen PKK'lı uyuşturucu tacirlerine bir laf edin. Uyuşturucu ile mücadele için başbakan yardımcısı koordinasyonunda Uyuşturucuyla Mücadele Yüksek Kurulu oluşturduk.

  Dünya mülteciler konusunda duyarsız sadece konuşuyorlar. Söyleneceğinize biraz yük alın."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir