Euro
15.2843
0.28%
Dolar
13.5931
0.86%
Altın
794.6110
-0.81%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
510.311
1.13%
-1ºC
İstanbul
Bulutlu -1 C
  Binali Yıldırım'dan Özdil'e öküzlü cevap

  Binali Yıldırım'dan Özdil'e öküzlü cevap

  Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Erzincan'da öküz arabası boyunduruğuna oturup poz verdi. Ardından Özdil'e cevap verdi.
  • 27.08.2012 - 14:00

  Binali Yıldırım dan Özdil e öküzlü cevap #1

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bal ve Kültür Festivali'nde öküzlerin çektiği kağnıya binerek alanda gezdi. Binali Yıldırım, ardından Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'in 25 Ağustos günü yayınlanan ve demiryollarını hedef alan 'Ne ördün filan' başlıklı yazısının gerçekle alakası olmadığını söyledi.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  "ALTINDA KALMAYIZ, GEREKEN CEVABI VERİRİZ"

  Genellikle eleştiri düzeyindeki değerlendirmelere saygı duyduğunu anlatan Bakan Yıldırım, "O arkadaşımızın yazdığı köşe yazısında ve orada bahsettiği konuların gerçekle alakası yok. Yalan yanlış husumet duygusuyla yazılan yazılara da kusura bakmasın altında kalmayız gerekli cevabı veririz" dedi.

  Erzincan'ın Refahiye İlçesi'nde bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Bal ve Kültür Festivali'ne katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil'in 'Hata sevap cetvelinin uzun olduğunu' söyledi.

  Bakan Binalı Yıldırım, şunları söyledi:

  "Ne diyor iddialarında. 'Demiryolları Almanlarındır' Anadolu topraklarında Osmanlı döneminde ilk imtiyaz İngilizler'e verildi. O da İzmir-Aydın arası ilk demiryolu yapımı esnasında. Daha sonra Almanlar, Fransızlar, Belçikalılar, Ruslar da dahil Anadolu topraklarında Osmanlı coğrafyasında demiryolu yaptılar. Bir başka iddiası var. Mustafa Kemal Atatürk geldi, vagon fabrikası kuruldu denildi.

  Türkiye'de de vagon fabrikası kuruluş tarihleri ilk vagon fabrikası 1953 yılında, yolcu vagon fabrikası kuruluş tarihi de 1962 yılında kuruldu. Dolayısıyla bu da yanlış. Tek kuruş borç almadan bunların yaptığının dört katı demiryolu yapıldı. Bunlar diye kast ettiği herhalde biziz. Bizim onlar, bunlar diye milleti ayrıştırma gibi bir alışkanlığımız yok. Asıl bu tarzda değerlendirmeyle maalesef bir yandan da milleti bunlar ve onlar diye ayıran bir anlayışı burada görüyoruz."

  Binali Yıldırım dan Özdil e öküzlü cevap #2

  Binali Yıldırım dan Özdil e öküzlü cevap #3


  Görüş Bildir