Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
488.705
-6.38%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C
  Binlerce kişi Anıtkabir'de Ata'sına kavuştu

  Binlerce kişi Anıtkabir'de Ata'sına kavuştu

  Kalabalık grup polisle giriştiği sert mücadele sonrası Anıtkabir'e ulaştı.
  • 29.10.2012 - 14:48

  Binlerce kişi Anıtkabir de Ata sına kavuştu #1

  Türkiye'nin günler öncesinden kilitlendiği Cumhuriyet Yürüyüşü bugün olaylı bir şekilde gerçekleşti.

  KILIÇDAROĞLU'NA BİBER GAZI

  Ankara Valisi'nin provakasyonlara neden olacağı gerekçesiyle yasakladığı yürüyüş için, Ulus Meydanı'nda toplanan ve yürümek isteyen grup polis engeliyle karşılaştı. Polisin gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahalesinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve vekillerde nasibini aldı.

  ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

  Cumhuriyet kutlamaları için hipodrumdaki törene katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun da biber gazından etkilendiği haberini alması üzerine barikatların kaldırılması talimatını verdi. Bunun üzerine harekete geçen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin barikatları kaldırtaracak Anıtkabir'e yürüyüşün önündeki engeli kaldırdı.

  ATA'YA ŞİKAYETE GİTTİLER

  Bunun üzerine binlerce kişi, sloganlar eşliğinde Anıtkabir'e doğru yürüyüşe geçti. Cumhuriyet Bulvarı'ndan yola çıkan kalabalık bir grup, Ankara Garı, Tandoğan Meydanı güzergahından Anıtkabir'e ulaştı. Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan grup, Anıtkabir'e Aslanlı Yol'dan yürüyerek Anıtkabir avlusunda toplandı. Cumhuriyet yürüyüşlerinden sonra ilk kez bu kadar büyük katılımlı bir yürüyüşle Ata'ya şikayete gidilmiş oldu.

  Anıtkabir'de Ata'ya kavuşma anından kareler


  Görüş Bildir