Euro
15.2817
-0.04%
Dolar
13.5672
-0.17%
Altın
794.7180
0.01%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
507.061
0.50%
-1ºC
İstanbul
Hafif kar -1 C

  Bir ülke daha Türkiye ile vizeleri kaldırdı

  Başbakan Erdoğan, Moldova vizelerin kaldırılmasına yönelik anlaşmanın imzalandığını belirtti.
  • 02.11.2012 - 08:54
  Bir ülke daha Türkiye ile vizeleri kaldırdı

  Bir ülke daha Türkiye ile vizeleri kaldırdı #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ,Türkiye ile Moldova arasında diplomatik ilişkilerin 20. yıl dönümünde Moldova Başbakanı Filat'ın gerçekleştirdiği ziyareti önemli bulduğunu belirterek, ziyarette çok geniş biçimde ikili ilişkilerin ele alındığını, gelecek dönemde atılacak adımları değerlendirdiklerini ve 7 anlaşmanın imzalandığını söyledi.

  İLİŞKİLERİ OLUMLU ETKİLER

  Başbakan Erdoğan, iki ülkenin birbirine tahsis ettiği arazilerde büyükelçilik binalarının inşasının hızla devam ettiğini anımsatarak, karşılıklı vizelerin kaldırılmasına yönelik anlaşmanın imzalanmasının da bundan sonra Moldova ve Türkiye arasındaki trafiği olumlu istikamette, ciddi manada etkileyeceğini vurguladı.

  TÜRKİYE LİDER ÜLKE OLARAK TANINIYOR

  Moldova Başbakanı Vladimir Filat, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanlık'ta yaptığı ortak basın toplantısında, Türkiye ziyaretinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

  Geçen yıl yaklaşık 85 bin Moldova vatandaşının Türkiye'yi ziyaret ettiğini dile getiren Filat, iki ülke arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmasıyla Türkiye'ye gelen Moldovalı turistlerin sayısının artacağını ifade etti.

  Moldova Başbakanı Vladimir Filat, ''Şüphesiz Türkiye bölgemizde lider olarak tanınıyor. Türkiye gibi bir ortağımız olunca biz hem şeref duyuyoruz hem de sorumluluğumuzu bir kere daha düşünüyoruz. Bundan sonra da Sayın Başbakanım, Moldova Cumhuriyeti sizler için dürüst ve güvenilir bir ortak olacaktır. Aynı zamanda Türkiye ile birlikte dayanışma içinde olmayı taahhüt ediyoruz'' diye konuştu.


  Görüş Bildir