Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
314.817
-4.19%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C
  Birand'dan Baydemir'e destek: Bravo Baydemir arkandayız

  Birand'dan Baydemir'e destek: Bravo Baydemir arkandayız

  Taş atan çocuklara seslenen Baydemir'e usta gazeteci Birand'dan destek.
  • 15.03.2012 - 20:17

  Birand dan Baydemir e destek: Bravo Baydemir arkandayız #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı BDP'li Osman Baydemir, Diyarbakır'da düzenlenen 'Çocuk ihmal ve istismarı' konulu seminerde önemli açıklamalarda bulundu.

  'ÇOCUĞUN YERİ TAŞ ATMAK DEĞİL, OKULDUR'

  Toplumsal olaylarda ön plana çıkan çocukların yerinin ailelerinin ve okullarının yanı olduğunu söyleyen Baydemir "Her fırsatta ifade ediyorum, çocuğun yeri sokakta eyleme katılmak değildir, çocuğun yeri, açık söylüyorum panzere taş atmak değildir. Çocuğun yeri okuldur, okul bahçesidir, çocuk oyun gruplarıdır. Çocuğun elinde taş ve sopa değil kalem olmalıdır. Çok açık yüreklilikle söylüyorum, ben bunu doğru bulmuyorum.

  Ama bununla birlikte eline taş alan çocuğa, eline sopa alan çocuğa kurşun, gaz sıkmak o da doğru değildir. Bu manada devlete, hükümete ve onun yerel yönetimlerine büyük bir sorumluluk düşüyor." dedi.

  'BRAVO BAYDEMİR'

  Baydemir'in bu açıklamalarını Kanal D Anahaber'de ekrana getiren usta gazeteci Mehmet Ali Birand, "Bravo Baydemir. Bakalım sesini duyurabilecek mi? Her 2 tarafa da.. Arkandayız" diyerek Baydemir'e canlı yayında destek çıktı.

  İşte Baydemir ve Birand'ın o açıklamaları - TIKLA İZLE 

  Birand dan Baydemir e destek: Bravo Baydemir arkandayız #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir