Euro
10.1655
0.51%
Dolar
8.6605
0.1%
Altın
493.03
0.22%
Borsa
1.412
0.32%
Bitcoin
379.893
3.80%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  Bodrum'da kıyıya vuran mülteci çocuğun fotoğrafları ortaya çıktı

  Bodrum'da kıyıya vuran mülteci çocuğun fotoğrafları ortaya çıktı

  Bodrum’da hayatını kaybeden 3 yaşındaki Aylan ve Galip'in fotoğrafları Twitter'dan paylaşıldı.
  • 03.09.2015 - 08:54

  Bodrum da kıyıya vuran mülteci çocuğun fotoğrafları ortaya çıktı #1

  3 yaşındaki Aylan’ın kıyıya vuran cansız bedeni Türkiye ve dünyayı gözyaşlarına boğdu. Aylan’ın kendisinden bir yaş büyük ağabeyi Galip’in cansız bedeni de kısa süre sonra bulundu.

  Bodrum da kıyıya vuran mülteci çocuğun fotoğrafları ortaya çıktı #2

  SOSYAL MEDYADA HIZLA YAYILDI

  Minik Aylan ve ailesinin, Suriye’deki iç savaş ve IŞİD saldırıları nedeniyle yaşadıkları Kobani’den kaçarak Avrupa’ya sığınmak istedikleri öğrenildi. Bu arada Aylan ve Galip kardeşlerin mutlu günlerinde çekildiği öne sürülen bir fotoğraf da sosyal medyada hızla yayıldı.

  Bodrum'da sahile vuran bebek cesedi VİDEO

  GÖRENLERİN YÜREKLERİ YANIYOR

  Fotoğrafta iki kardeşin objektife gülümseyen yüzler görülüyor. İki küçük çocuğun mutlu ifadeleri fotoğrafı görenlerin bir kez daha yüreklerini yaktı.

  Bodrum da kıyıya vuran mülteci çocuğun fotoğrafları ortaya çıktı #3

  ESKİ FOTOĞRAFLARI BULUNDU

  İngiltere'nin saygın gazetesi Independent, @Qattouby adlı Twitter kullanıcısına dayandırarak Aylan ve Galip kardeşlerin bu fotoğrafını okuyucularıyla paylaştı. Independent'ın kaynak göstererek kullandığı Aylan ile Galip kardeşlerin eski fotoğrafları sosyal medyada birçok gazeteci tarafından da paylaşıldı.

  Bodrum da kıyıya vuran mülteci çocuğun fotoğrafları ortaya çıktı #4

  TWİTTER'DAN PAYLAŞILDI

  BBC'den Julia Macfarlane, ABC News'ün Ortadoğu Muhabiri Sophie McNeill, İrlandalı köşe yazarı Rachel Lynch ve Hollandalı gazeteci Sakir Khader, iki kardeşin sağken çekilen fotoğraflarını kişisel Twitter hesaplarından paylaştı.

  ANNE VE KIZI KURTULDU

  IŞİD saldırılarından kaçan aile su alan tekneden kurtulmaya çalıştı. Bir kızını kurtaran anne, 2 çocuğundan ise haber alamadı. Çocuklarının 2’si de umuda yolculuk için bindikleri teknenin batması sonucu boğularak ölmüş ve 2 kardeş 50 metre ara ile kıyıya vurmuştu.

  Aileyi kurtaran sahil güvenlik ekipleri anneyi ve bir kız çocuğunu muayene için Bodrum Devlet Hastanesine getirdi. Sağ kurtulan bazı kaçaklar ise ölenleri teşhis için morga getirildi. Teşhis için getirilen kaçakların içerisinde 2 evladını kaybetmiş acılı baba da vardı. Teşhis için girdiği morgda 2 çocuğunun da cansız bedenini gören baba sinir krizi geçirdi. O esnada hastanede tedavi olan eşi ise eşinin feryadını duyunca morga koştu. Çocuklarının ölüm haberini alan anne saatlerce sakinleştirilemedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir