Petrol
109.2
-0.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.150
-2.39%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  Bodrum'da Suriyelilere indirimli can yeleği satılıyor

  Bodrum'da Suriyelilere indirimli can yeleği satılıyor

  Bodrum'da esnaf, Yunanistan üzerinden AB'ye kaçmak için tehlikeli deniz yolculuğuna çıkan Suriyelilerin dramını fırsata çevirdi.
  • 14.08.2015 - 12:20

  Bodrum da Suriyelilere indirimli can yeleği satılıyor #1

  Her gün yüzlerce Suriyelinin Bodrum’dan Yunan adalarına çıktığı umut yolculuğu yerli esnafa fırsat oldu. Satışların patladığı Bodrum’da artık bakkallardan bile can yeleği temin etmek mümkün.

  Üstelik dükkanların önünde yığın halinde duran yelekler için Suriyelilere özel indirimler yapılıyor.

  Bodrum da Suriyelilere indirimli can yeleği satılıyor #2

  SURİYELİLER YELEKLERİ DENEYEREK ALIYOR

  ABD merkezli Associated Press ajansının haberine göre Bodrum’da dükkan sahipleri, Suriyeli mültecilere özel getirdikleri can yeleklerini indirimle satıyorlar. Ajansın geçtiği fotoğraflarda göçmenlerin can yeleklerini deneyerek satın aldığı görülüyor.

  Bodrum da Suriyelilere indirimli can yeleği satılıyor #3

  KIYIYI SAĞ SALİM GEÇENLER CAN YELEKLERİNİ BIRAKIYOR

  Her gün yüzlerce göçmen daha iyi bir hayat umuduyla Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyılarından Yunanistan’ın İstanköy adasına geçmeye çalışıyor. İç savaşın yerle bir ettiği Suriye’den ve Kuzey Afrika ülkelerinden gelen göçmenler, özellikle Bodrum’un Gümbet, Bitez, Ortakent-Yahşi ve Turgutreis mahallelerinden 03.00-05.00 arası denize açılıyor ve lastik botlarla 4 km mesafedeki İstanköy’e ulaşıyor. Yunanistan'ın İstanköy adasına geçmeyi başaran mülteciler bot, lastik ve can yeleklerini kıyı şeridinde bırakıyor.

  Bodrum da Suriyelilere indirimli can yeleği satılıyor #4

  YILBAŞINDAN BU YANA 130 BİN GÖÇMEN GEÇTİ

  Birleşmiş Milletler rakamlarına göre; Ocak ayından bu yana Ege Denizi’nde Türkiye yakınlarındaki adalara yaklaşık 130 bin göçmen geldi. Bu rakam, geçen yıla göre yüzde 750 artışa tekabül ediyor. Turizmle ayakta kalan İstanköy’e ise sadece geçen ay 7 bin mülteci ulaştı. İstanköy Belediye Başkanı Yorgo Kiriçis her gün 700 ile 1000 arasında mültecinin adada kayıt altına alındığını açıkladı.

  Bodrum da Suriyelilere indirimli can yeleği satılıyor #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir