Euro
15.3667
0.21%
Dolar
13.4533
0.12%
Altın
787.3400
0.16%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
576.249
-0.85%
7ºC
İstanbul
Hafif yağmur 7 C

  Bolu'da BDP'ye tepki

  Bolu'da "Şehitlere Saygı" yürüyüşü gerçekleştirildi.
  • 24.08.2012 - 23:13
  Bolu'da BDP'ye tepki

  Bolu da BDP ye tepki #1

  Yürüyüşe katılan 200 kişilik grup Belediye Meydanından Hükümet Meydanı'na kadar ellerinde ki Türk Bayrakları ile İzzet Baysal Caddesi'ni trafiğe kapattı

  BDP VE PKK ALEYHİNE SLOGANLAR

  İzzet Baysal Caddesi boyunca yürüyen vatandaşlar, "Kahrolsun PKK", "Mecliste PKK istemiyoruz", "Türk, Kürt kardeştir, BDP kalleştir", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "BDP şaşırma, sabrımızı taşırma" ,"mecliste terörist istemiyoruz" şeklinde slogan attı.

  Şehitler için gerçekleştirilen yürüyüşte her hangi bir provokasyonun olmaması için polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla cadde boyunca ilerlerken, çevik kuvvet ekiplerine takviye yapıldı. Belediye Meydanı'nda başlayan yürüyüş Hükümet Meydanı'nda son buldu.

  BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR

  Burada saygı duruşunun ardından hep birlikte İstiklal Marşı'nı okundu. Vatandaşlar adına basın açıklaması yapan Mahmut Alan, "BDP, arefe günü PKK'lılarla kucaklaşarak safını belli etmiştir. Polisimizi tokatlayan, devletimizin resmi plakalı araçlarıyla teröristleri kaçıran, bayramda PKK'lılarla kucaklaşan BDP'nin maskesi düşmüştür. Bu caniler, yaptıklarıyla ancak kendilerini inandırırlar. Bizler biran önce bu kişilerin kanun önünde hesap vermelerini istiyoruz." ifadelerini kaydetti.

  Yapılan basın açıklamasının ardından gurup olaysız bir şekilde dağıldı.


  Görüş Bildir