Petrol
113.41
-0.67%
Euro
17.5728
0.08%
Dolar
16.3974
0.30%
Altın
979.59
0.72%
Borsa
2441
0.00%
Bitcoin
483.257
0.91%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Bosna Hersek'te Erdoğan coşkusu

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, resmi olmayan sonuçlara göre cumhurbaşkanı seçilmesi, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da coşkuyla kutlandı.
  • 11.08.2014 - 01:19
  Bosna Hersek'te Erdoğan coşkusu

  Bosna Hersek te Erdoğan coşkusu #1

  Saraybosna'da yaşayan Türk vatandaşları, kutlamalar kapsamında, araçlarıyla İlica semtinden tarihi Başçarşı'ya kadar konvoy yaptı. Başçarşı'nın sembolü Sebil'in önünde toplanan grup, ''Recep Tayyip Erdoğan'' sloganı attı.

  Kutlamanın organizatörlerinden Selim Dilek, yaptığı açıklamada, Bosna Hersek'te yaşayan Türkler olarak gözlemlerine dayanarak, Başbakan Erdoğan'ın Bosna Hersek'te çok sevildiğini belirtti.

  Düzenledikleri kutlama organizasyonunda, Başbakan Erdoğan'ın Bosna Hersek'te ne denli çok sevildiğinin bir kez daha ortaya konulduğunu anlatan Dilek, ''Arkadaşlarla konvoy yapıp buraya geldik. Buraya gelene kadar, yüzlerce araç peşimize katıldı, bizden bayrak ve Erdoğan posteri istedi. Görüyoruz ki burada muazzam bir sevgi var. Bu sevgi, satın alınacak bir sevgi değil, bu tamamen gönülden olan bir sevgi'' diye konuştu.

  Türkiye'nin ilerlemesinin Bosna Hersek'in yanı sıra, diğer Balkan ülkelerindeki insanlarca da sevgiyle karşılandığını vurgulayan Dilek, "Türkiye'nin ilerlemesi, bu coğrafyaya olumlu etki ediyor. Buralarda yaşayan insanlar olarak bu etkiyi görüyoruz. Sevdiğimiz bir insanın seçilmiş olması bizleri mutlu ediyor" dedi.

  Grup, Türkiye ve Bosna Hersek bayrakları, Başbakan Erdoğan posterleriyle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra dağıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir