Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
483.565
-7.30%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Bozdağ: Açlık grevi PKK'nın talimatıyla başladı

  Bozdağ, BDP Milletvekileri'nin açlık grevini PKK talimatıyla başlattıklarını iddia etti ve açıkladı
  • 14.11.2012 - 05:23
  Bozdağ: Açlık grevi PKK'nın talimatıyla başladı

  Bozdağ: Açlık grevi PKK nın talimatıyla başladı #1

  Bozdağ, SkyTürk 360 televizyonundaki ''Gündem Özel'' programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

  "PKK'NIN TEHDİDİ VAR"

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, açlık grevlerinin terör örgütünün talimatıyla başladığını, bu talimatlar doğrultusunda hareket eden BDP'nin teşviki ve tahrikiyle yayıldığını dile getirerek, ''Burada, Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı bir terör örgütünün tehdidi var'' dedi. Bozdağ, açlık grevlerindekilerin hayati tehlikelerinin söz konusu olması durumunda tereddütsüz müdahale edileceğini söyledi.

  Açlık grevleriyle ilgili sorular üzerine Bozdağ, grevlerin tutuklu veya hükümlülere uygulanan hak ihlallerinden, cezaevi şartlarından, cezaevlerindeki yönetimlerin olumsuz tutum ve söylemlerinden kaynaklanmadığına işaret etti.

  ''PKK terör örgütünün talimatıyla başlayan bir açlık grevi var ve PKK'nın talimatları doğrultusunda hareket eden BDP'nin teşviki, tahrikiyle yayılan bir grevden bahsediyoruz. Burada, Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı bir terör örgütünün tehdidi var. Bu bir noktada bir tehdit, bir şantajdır'' diyen Bozdağ, grev sonucu bir kişinin hayatını kaybetmesinden hükümetin sorumlu tutulacağına ilişkin yorumlar yapıldığını söyledi.


  Görüş Bildir