Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
19ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 19 C

  Bozdağ'dan Almanya'ya PKK tepkisi

  Bozdağ: Almanya terörle mücadele konunda önce PKK ile mücadele etmelidir.
  • 10.09.2012 - 10:47
  Bozdağ'dan Almanya'ya PKK tepkisi

  Bozdağ dan Almanya ya PKK tepkisi #1

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Almanya'da PKK terör örgütünün yüzlerce derneği bulunduğunu söyledi. Bu derneklerde her gün para toplandığını ve insanlar ölsün diye örgüte transfer yapıldığını anlatan Bozdağ, "Terörle mücadele etmek istiyorsanız buyurun teröristler orada, hem de açıktan yapıyorlar." dedi.

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin değişim ve dönüşüm sürecine girdiğini ve önemli değişikliklerin yapıldığını söyledi. 26 tane Yunus Emre Türk Kültür Merkezi açıldığını anlatan Bozdağ, bu kurumun bulunduğu yerde Türkçenin ve kültürünün öğretildiğini kaydetti. Almanya, Hollanda, Avusturya başta olmak üzere birçok yerde bu merkezlerin açılma çalışmalarının devam ettiğini anlatan Bozdağ, nerede bir vatandaş, nerede bir soydaş, nerede bir akraba varsa her daim tüm imkanlarla orada olmanın gerektiğini belirterek 'Büyük Türkiye'nin ancak böyle çalışmalarla hayata geçirileceğini kaydetti.

  TERÖRİST DEVŞİRMEDEN VAZGEÇİLSİN

  Avrupa'daki sünnet yasağını eleştiren Bozdağ, mahkeme kararlarının aşırı düşüncelerin bir sonucu olduğunu ifade etti. İslamafobya'nın yerleşmesine bu tür girişimlerin katkı sağladığını vurgulayan Bozdağ, başını örten herkese terörist damgası vurulmaya çalışıldığını, bunun Türkiye'de bir Hıristiyan'a yapılması halinde bütün dünyanın ayağa kalkacağını belirtti. Bunun büyük bir insan hakları ihlali olduğunun altını çizen Bozdağ, Almanya'da Pkk terör örgütünün yüzlerce derneği bulunduğunu hatırlattı. Bu derneklerin her gün para topladığını ve insanlar ölsün diye örgüte transfer yapıldığını anlatan Bozdağ, Almanya'dan masum insanlardan terörist devşirmeden, suçsuz insanlardan terörist devşirmeden vazgeçmesini istedi.

  HUKUK DEVLETİ OLAMAZ

  "Terörle mücadele etmek istiyorsanız buyurun teröristler orada, hem de açıktan yapıyorlar." diyen Bozdağ, onlara her türlü himaye sağlandığını ancak sadece inançlarını yaşayanlardan terörist çıkarılmaya çalışıldığını vurguladı. Almanya İçişleri Bakanı'nın Müslümanlara yönelik ırkçı kampanyasını eleştiren Bozdağ, sünnet yasağına karşı çıktığı için Merkel'e teşekkür etti ve bu kampanyaya engel olmasını istedi. Bozdağ, bu ülkenin adının hukuk devleti olamayacağını ifade etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir