Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.041
1.53%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  Bozuk sütün faturası laboratuara kesildi

  Denizli'de sütlere 'Bozuk' raporu veren laboratuar kapatıldı.
  • 15.06.2012 - 09:59
  Bozuk sütün faturası laboratuara kesildi

  Bozuk sütün faturası laboratuara kesildi #1

  Okul sütü projesinde yaşanan zehirlenme olaylarıyla ilgili soruşturmada, AK Partili ilçe başkanının firmasına ait olan süt 'Bozuk' çıktı, ancak firmaya değil, 'Bozuk' raporu veren laboratuara yaptırım geldi. Denizli Tarım İl Müdürlüğü laboratuarı kapatıldı. Firmanın sütleri de tahlil için İzmir'deki laboratuara gönderildi.

  CHP Denizli milletvekili Adnan Keskin , okullara dağıtılan Aynes firmasına ait sütlerden alınan numunelerin Denizli Gıda Kontrol Laboratuarınca incelendiğini ve bozuk çıktığını açıkladı. TBMM'ye de bir önerge de vererek ''Bu firma AK Parti Denizli Merkez İlçe eski Başkanı Mehmet Ali Özkan'ın da ortağı olduğu firmadır. Dağıttığı sütün bozuk olduğu resmi analiz raporuyla belirlenen firma, süt dağıtımına devam edecek midir?'' diye sordu.

  SÜTLERE 'BOZUK' RAPORU VEREN LABORATUAR KAPATILDI

  Gazeteport'un haberine göre; Önergeye henüz cevap gelmedi ancak, sütlere ''Bozuk'' raporu veren laboratuar kapatıldı. Aynes firması da bir açıklama yaparak ''Okul sütlerimizde problem yoktur Denizli Tarım İl Müdürlüğüne bağlı laboratuar, AB'ye süt ürünleri ihracatı için FVO (Food and Veterinary Office) misyonunca yapılan denetimlerdeki analizlerin yanlışlığı ortaya çıkınca, Bakanlık tarafından Mikrobiyal analizleri yapmada yeterli olmadığı gerekçesiyle kapatılmıştır. Bu analizde, ortamdan bulaşma riskine karşın, analizin yapıldığı ortamın steril ve fiziki şartlarının uygun olması gerekmektedir'' denildi.

  ÖRTBAS EDİLİYOR

  CHP'li Keskin ise, "Olay örtbas edilmeye çalışılıyor'' dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir