Petrol
91.8
-3.47%
Euro
18.2227
-0.17%
Dolar
17.9291
-0.16%
Altın
1.023
-0.46%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.028
-0.85%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  BTK Başkanı Twitter yetkilileriyle görüşecek

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer yetkililerle konuşulacak konular hakkında bilgi verdi.
  • 14.04.2014 - 15:42
  BTK Başkanı Twitter yetkilileriyle görüşecek

  BTK Başkanı Twitter yetkilileriyle görüşecek #1

  BTK Başkanı Acarer, BTK’ya gelişinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Basın mensuplarının Twitter yetkilileriyle yapacağı görüşmeye kimlerin katılacağını sorması üzerine Acarer, BTK ve TİB personeli ile belki Başbakanlıktan da bir iki kişinin görüşmede olacağını açıkladı.

  ''MAHKEME KARARLARININ UYGULANMASINI İSTİYORUZ''

  Acarer, sorunlarla ilgili görüşme yapacaklarını vurgulayarak, “Özellikle mahkeme kararlarının uygulanmasını istiyoruz. Sürekli dava konusu olan konularla ilgili, özellikle vatandaşların şikayetleriyle ilgili taleplerin kısa sürede yerine getirilmesini isteyeceğiz" dedi.

  BTK Başkanı Twitter yetkilileriyle görüşecek #2

  ''BENZER SIKINTILAR YAŞANABİLİR''

  Acarer, mahkeme kararlarının sonuçlanmasını istediklerini belirterek, “Sadece mahkeme kararları değil, bundan sonraki süreçlerde de benzer sıkıntılar yaşanabilir. Biz bunların toptan çözülmesini istiyoruz” diye konuştu.

  ''BU SOSYAL BİR SORUN HALİNE GELDİ''

  BTK Başkanı Acarer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütli Elvan’ın görüşlerini ilettiklerini ifade etti. Acarer, şunları kaydetti: “Bu bir sosyal sorun haline geldi. Biz bunun biran önce çözülmesini istiyoruz. Twitter’ın uygulamadığı 100’e yakın mahkeme kararı var. Ama onun dışında vatandaşlardan gelen talepler var. O da önemli.”

  GÖRÜŞME DEVAM EDİYOR

  Twitter’ın uluslararası kamu politikalarından sorumlu Başkan Yardımcısı Colin Crowell ve beraberindeki heyet, saat 14.00 sıralarında BTK’ya geldi. Görüşme devam ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir