Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
149.771
-1.01%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 12 C

  Bu görüşme CHP'yi karıştırdı

  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, gizlice buluştu.
  • 26.10.2013 - 12:33
  Bu görüşme CHP'yi karıştırdı

  Bu görüşme CHP yi karıştırdı #1

  Yaklaşan yerel seçimlerde CHP'de adayların nasıl belirleneceği tartışılırken, CHP Genel Merkezi'nin aday belirleme komisyonundaki 5 kişilik MYK üyesinden biri olan Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile baş başa gizli buluşması kafalarda soru işaretleri bıraktı.

  EMEK KAFE'DE BAŞBAŞA GÖRÜŞME

  CHP Sarıyer'de bomba etkisi yaratan buluşma cuma günü saat 9.30 sıralarında Yeniköy'deki Emek Kafe'de gerçekleşti. Önce 7 kişilik bir grupla kafeye gelen Umut Oran ile Şükrü Genç kahvaltı yaptı. Kahvaltı bittikten sonra aralarında Sarıyer Belediye Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun'un da bulunduğu diğer kişiler dışarı çıktı. Kapıda duran Genç'in korumaları, 'İçeride toplantı var diyerek' kimseyi içeriye almadı.

  Yaklaşık yarım saat süren baş başa görüşmenin ardından Umut Oran kafeden ayrıldı. Oran'ın yerine bu kez dışarıda bekleyen Sarıyer Belediye Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun oturdu. Umut Oran gittikten sonra kafe müşterileri de kafeye alınmaya başlandı.

  Bu görüşme CHP yi karıştırdı #2

  'ANKARA'DAKİ ABİLERİNİZE GÜVENMEYİN'

  Sarıyer Manşet'in muhabirlerinin de olduğu ortamda Şükrü Genç ile Hüseyin Coşkun arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Hüseyin Coşkun'un İlçe Başkanı Mehmet Deniz'e yönelik eleştirilerine karşılık Genç'in, 'Sen boş ver ben onların ne olduğunu biliyorum. Onlar aşağıda çalışıp dursunlar yukarıya ulaşamazlar. Ben yukarıdan işi bitirdim. Parti meclisi toplantısı öncesi bu görüşmeler çok önemli' demesi çevredekiler tarafından da duyuldu.

  Bu görüşme CHP yi karıştırdı #3

  SarıyerManşet'in fotoğrafladığı bu gizli görüşme, geçtiğimiz ay CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın, belediye başkan adaylarına yaptığı konuşmada 'Ankara'daki abilerinize güvenmeyin. İstanbul seçimini ben yöneteceğim. Ankara'ya kapora yatıranların kaporası yandı. Bol sıfırlı çekleri verenler çeklerini geri alsın'' sözlerini hatırlattı.

  Haberin kaynağına ulaşmak için tıklayınız...

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir