Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.359
0.13%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Bu hafta 5 yeni film vizyonda

  Bu hafta 3'ü yerli 2'si yabancı 5 film beyazperdeyle buluşuyor.
  • 15.11.2013 - 11:37
  • Güncelleme : 15.11.2013 - 11:55
  Bu hafta 5 yeni film vizyondaSU ve ATEŞ
  Kemal sırlarla dolu bir adamdır. Yağmur Kemal’i tam olarak tanımasa da ona derin duygular besleyen bir aşıktır. Yağmur’un hayatına giren tüm adamlardan daha farklı bir yere sahip olan Kemal, Yağmurun bilmediği bir çok sırra sahip, gizemli birisidir. Londra’da geçirdikleri güzel bir tatil sonrasında Yağmur, Kemal’in yaşadığı hayatı gerçeğini görmeye başlar öyledir ki “Kemal’in” gerçek ismi Haşmettir.Özcan Deniz’in yeni filmi eleştirmenlerden iyi not aldı ve bu haftaki iddialı filmlerden.

  Senarist ve Yönetmen: Özcan Deniz
  Oyuncular: Özcan Deniz, Yasemin Allen, Burçin Birben, Pelin Akil, Kaan Çakır
  SENSİZ OLMAZ
  Dram/Romantik tarza sahip filmi, Aşka Yükseliş (2010) filminin devamı niteliğinde. Hache’nin asi ve maceracı ruhunu Londra’da bırakıp İspanya’ya dönmesini ve Babi aralarındaki aşkı konu alıyor.

  İlk filmi Aşka Yükseliş’le beğeni toplayan film yeni filmide yurtdışındaki seyirciler tarafından beğenilmişti.


  Senarist ve Yönetmen: Fernando González Molina
  Oyuncular: María Valverde, Mario Casas, Marina Salas

  HAYATBOYU
  Ana akım sinemalarına alternatif olarak çıkan film. Sinemasal-Eleştiri diline sahip. Yurt içinde ve dışında bir çok ödül alan film başta 32. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni dalında ödül aldı. Senarist ve yönetmenliğini ayrıca başrollerde görev alan Aslı Özge filmi hakkında: İki insanın evlilik yoluna “hayat boyu” diyerek ve söz vererek yola çıktığını fakat bu sözün yıllar içerisinde, insan doğasına aslında ne kadar ters düştüğünü fark ettiği için bu filmi çekmeye karar verdiğine değindi. Dar mekanlarda geçen ve konuyla paralel betimlenen mekanlarda filmin anlatım dili pekiştirilmiş. Der Tagesspiegel “Dar bir mekanı, çıkışsız bir ilişkiyi anlatmak için mükemmel bir görsel metafor olarak kullanan , 'usta' işi bir film.” yorumunda bulunurken Variety’den Leslie Felperin ise “Hayatboyu başrol oyuncularının olağanüstü performansları ve etkileyici görüntü yönetimiyle, stilize ve çarpıcı bir film.” Sözlerini kullandı. 2014 yılının Avrupa’da da gösterime girecek film sadece seçili sinemalarda yer bulacak.


  Senarist ve Yönetmen: Aslı Özge
  Oyuncular: Aslı Özge, Hakan Çimenser

  SEVGİ TAŞI
  Türk sinema tarihi için önemli bir film olacak olan “Sevgi Taşı” (Kevire Evine) Türk sinemalarında kürtçe sahneler barındıran ilk filmlerden biri. Afişlerinin hem Türkçe hem de Kürtçe hazırlandığı filmin çekimleri Diyarbakırda yapıldı. Galasınında Diyarbakır’da düzenlendiği film sanat ve sinema camiasından birçok kişiye ev sahipliği yaptı. Eskişehirli bir genç adam olan Mehmet’le Diyarbakırlı bir kız olan Dicle’in aşkını anlatan film sinematik olarak farklı bir anlatım tarzına sahip. Başbakanlığın ve kültür bakanlığının desteğini alan film ilgi göreceğe benziyor.
  Ailesiyle Diyarbakır’a yerleşen Mehmet’in Dicle’yle tanışması ve aralarında doğan aşkı evliliğe götürecekken “kız isteme” merasimi sırasında beklemedikleri olaylar yaşamalarını anlatıyor.


  Yönetmen: Ahmet Hoşsöyler
  Oyuncular: Gökhan Mumcu , Zelal Dere, Mehmet Ulay

  SONA DOĞRU
  Usta bir denizci olan yaşlı bir adamın Hint okyanusunda tek başına seyahat ederken bir yük gemisinin konteynırına çarpar. Bu kazanın etkisiyle bilincini kaybeden adam kendini koca okyanusun içinde yalnız ve çaresiz bir biçimde bulur. Kaza anını ve öncesini yavaş gelişen bir süreçte hatırlamaya başlayan adam gemisindeki kendine yardımcı ekipmanların gittiğini Telsiz ve Navigasyonsuz kaldığını fark eder. Yakınlarda bir gemi yada kara parçası bulmak için uğraşacak adam yüksek denizcilik tecrübesi ve deneyimlerine güvense de doğa koşulları ona acımasız davranacak ve bu ıssız yerden kurtulmak kolay olmayacaktır.

  Başrolünde usta oyuncu Robert Redford’un olduğu film bu haftanın tek macera/aksiyon filmi.

  Yönetmen: J. C. Chandor


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir