Bülen Arınç: 2024 Olimpiyatları sayın Başbakan'ın kararı

Bülen Arınç: 2024 Olimpiyatları sayın Başbakan'ın kararı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Tokyo'nun 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hak kazanmasıyla ilgili, "Kısmet değilmiş ama Türkiye varlığını çok güçlü hissettirdi. Sayın Başbakanımız ve beraberindeki heyetle orada çok güzel bir tanıtım ve sunum yaptılar. Zannediyorum ki, çok takdir edildi ve alkışlandı ama bazı sebeplerle biz elenen değil, ilk turda Madrid'i, İspanya'yı eleyen bir ülke olduk" dedi.

732. Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'ne katılmak için Bilecik'in Söğüt ilçesinde bulunan Arınç, Ertuğrul Gazi'nin huzurunda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

'2024'Ü BEN BİLMEM ONU BAŞBAKANIMIZ BİLİR'

Arınç, "Türkiye 2024 Olimpiyatları'na aday olacak mı?" sorusunu, "Onu şartlar belirler. Bu konuda biz muhayyeliz. Yıllardan beri bu hazırlığı yaptık. Yapacak fazla bir şeyimiz de kalmadı. Buna rağmen Türkiye tercih edilmiyorsa bunun sebeplerini araştırmamız lazım. Tokyo'nun şartları bizden çok daha iyi değil. Bunu herkes biliyor. Başka, maalesef her konuda olduğu gibi sebepler devreye giriyor. Her konuda iddiamızı sürdürüyoruz ama 2024 için tekrar mücadele eder miyiz? O, onu Sayın Başbakanımız takdir eder" diye yanıtladı.