Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 20 C

  Bülent Arınç: Aslan gibi bir cumhurbaşkanı seçeceğiz

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili mesajlar verdi.
  • 16.09.2012 - 01:54
  Bülent Arınç: Aslan gibi bir cumhurbaşkanı seçeceğiz

  Bülent Arınç: Aslan gibi bir cumhurbaşkanı seçeceğiz #1

  ARINÇ BURSA'DA HASTANE TEMEL ATMA TÖRENİNDE KONUŞTU

  Bülent Arınç, seçim bölgesi Bursa'da Mustafakemalpaşa ilçesinde yeni bölge hastanesinin temel atma törenine katıldı. Mustafakemalpaşa ilçesinin Tatkavaklı beldesinde bulunan 100 bin 469 metrekare arsa üzerine 200 yataklı hastane 7 bin 772 metrekare oturum alanına sahip olacak. Hastanenin kapalı alanı 34 bin 468 metrekare olacak.

  Toplam 26 yoğun bakım yatağı bulanacak hastanenin büyük bir hizmet olacağını belirten Başbakan Yardımcısı Arınç, "10 yıldır iktidarını devam ettiren hükümetimiz başarılı işler yapıyor. Her defasında oyları artırıyorsa, iyi çalışıyoruz demektir. Milletimiz memnun kalıyor. Bu çok önemlidir. Geçmiş yıllarda da hükümetler oldu. Cumhuriyet 1923 yılında ilan edildi. Bugüne kadar gelen hükümetlerin ortalaması 1 yıl 3 ay oluyor. Biz sizin desteğinizle 10 yıldır hizmetlerimize devam ediyoruz. Milletimize şükran borcumuz var. Allah bu yolda bizleri muvaffak etsin." dedi.

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  "ESKİDEN HASTALAR YERDE YATARDI"

  Hükümetin sağlık alanındaki hizmetlerini anlatan Arınç şunları kaydetti: "Eskiden hastaneler böyleydi. Hastalar yerde yatıyordu. 3 tane hastanın yan yana yattığını bilirim. 10 yıl öncesi hastaneler böyleydi. İçeri giren hasta çıkardı. Doktor sayımız azdı. Herkes ilacını bulamazdı. Sıkıntı vardı. Bağ-Kur'lu, SSK'ya gidemez, SSK'lı, devlet hastanesinden içine giremezdi. Şimdi böyle değil. Hastaneleri tek çatı altında topladık. Yeni cihazlar aldık. Doktorlar yetiştirdik. Sağlığın kıymetini başımıza bir şey geldiğinde biliyoruz. Eskiden sağlık böyle değildi. Davarımızı, ineğimizi satmak zorunda kalıyorduk. Halk içinde en büyük devlet olarak valilik padişahlık sultanlık sanılır. Ama böyle değil. Her şey sağlığa bağlı. Sağlığın ve sıhhatin kıymetini çok önceden biliyoruz. Hükümetimiz ilk işe sağlıktan başladı. Bütün imkânları özel hastanelerle birlikte birleştirdik. Halkın hizmetine sunduk. 10 kişiden 7'si sağlıktan çok memnunuz diyor. Eğer böyle olursa 13 dönem daha gider."

  "İKİ BAYRAMI BİRDEN YAŞAYACAĞIZ"

  Bursa Milletvekili Önder Matlı'nın aynı zamanda tüccar olduğuna dikkat çeken Arınç, "Müteahhitle baş başa kol kala vermişler, el ense bitirilmesini öne çekmişler. İnşallah 2014'ün Aralık ayı değil 2014'ün Haziran ayında cumhurbaşkanımızı seçtiğiniz gün Kemalpaşa Hastanesi'ni açacağız. İki bayram birden yaşayacağız. Bir tarafta aslan gibi cumhurbaşkanı seçilecek. Gazeteciler iyi dinleyin; artık aslan sınıfına kim giriyorsa bulursunuz. Bir taraftan da Kemalpaşa'da hastanemizi açacağız. Ömrü olan görecektir. Her şey çok güzel mükemmel olacak. Müjdelerin arka arkası kesilmiyor." diye konuştu.

  Seneye bugünlerde seçimler olacağını da anlatan Arınç, "Her şeye önem veriyoruz. Biz iş yapıyoruz. Yol yapıyoruz. Hizmet ediyoruz. Yolsuzluk yapmıyoruz. Başkaları yolsuzluk yaptılar silinip gittiler. Yolun bittiği yerde denizin altına giriyoruz. Kıtaları birleştiriyoruz. Allah bereket verdi. Verdikçe veriyor. Biz de verdikçe yapıyoruz. Hastane işinden memnun olacakların başında hanım kardeşlerimiz geliyor. Onlar artık gözyaşı dökmeyecek. Hastane emrinizde. Doktorlar emrinizin altında. Hastane yetmezse uçak emrinizde. Nereye ihtiyaçsa oraya götürecek. Yakında terör belasından da kurtulacağız. Yılanın başını eseceğiz. Sizin duanızla herkesin fedakârlığıyla çözeceğiz. Huzurlu hayata ulaşacağız." şeklinde konuştu.

  Arınç, törenin ardından temele ilk harcın konulması için hazırlanan butona bastı. Arınç ve davetliler ardından NGS Tesisleri'nde düzenlenen yemeğe katıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir