Petrol
114.47
0.20%
Euro
16.66
2.60%
Dolar
15.85
2.01%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2385
-0.25%
Bitcoin
487.500
2.58%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Bülent Arınç: Gülen'le bu kez görüşmeyeceğim - izle

  Bülent Arınç: Gülen'le bu kez görüşmeyeceğim - izle

  Bülent Arınç, Amerika ziyareti öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı.
  • 20.11.2013 - 13:21

  Bülent Arınç: Gülen le bu kez görüşmeyeceğim - izle #1

  ABD gezisi öncesi gazetecilerle görüşen Başbakan Yardımcısı Arınç, bu ziyaretinde Fethullah Gülen'i ziyaret etmeyeceğini söyledi. Bülent Arınç, Kılıçaroğlu'nun açıklamaları hakkında da sert konuştu.

  Bülent Arınç: Gülen'le bu kez görüşmeyeceğim - izle

  Arınç: Ahmet Kaya'yı Kılıçdaroğlu ağzına almasın - izle

  GÜLEN'E GÖRÜŞMEYECEĞİZ

  İşte o açıklama:

  'New York’a gitmişken yakın bir yerde bulunan Fethullah Gülen’i ziyaret etmeyi gönülden arzu ederim. Kendisini sevdiğimi, saydığımı daha önce de ifade etmiştim. Ama bu kez ziyaret etmeyeceğim. Çünkü Türkiye'de yaşanan son olaylarla bu ziyaretin eleştirileceğine inanıyorum. Gönlümden çok arzu etmeme rağmen sayın muhterem hocamızla bu ziyaretim sırasında görüşmemiz olmayacak.'

  KILIÇDAROĞLU'NA AHMET KAYA TEPKİSİ

  Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır eleştirileri hakkında da konuşan Arınç, "Eleştirileri samimi bulmuyorum. Bugün Şivan’a karşı kimsenin söz söylemeye hakkı yok. Uludere’de yaşanan acı bir hadisedir. Ama Kılıçdaroğlu’nun istismar etmemesi lazım. Ahmet Kaya konusunda Başbakanımızın mahkum edildiği bir zamanda yalnız bırakmayan özgürlük aşığı bir insandı. Ahmet Kaya kendi başına gelen sıkıntıları, Başbakan’a gösterilen sıkıntıları kedi nefsinde hissetmiş ve sahiplenmişti. Ahmet Kaya’yı Kılıçdaroğlu hiç ağzına almasın. Nazım Hikmet’i de almasın. Nazım’ı gönderenler o dönemin tek parti dönemiydi. Ağzımı açtırmayın bana. Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında söyledikleri çok yanlış. Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında söyledikleri yanlış. Yüzbinlerce kişinin barış türküleri söylediği Diyarbakır toplantısından sonra söylenecek şeyler değildir" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir