Petrol
112.09
2.73%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.854
1.86%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Bülent Arınç: İnsanlar arkalarından kelepçelenmemeli

  Bülent Arınç: İnsanlar arkalarından kelepçelenmemeli

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, emniyette yapılan paralel yapı operasyonu hakkında, "İnsanlar arkalarından kelepçelenmemelidir." dedi.
  • 23.07.2014 - 12:19

  Bülent Arınç: İnsanlar arkalarından kelepçelenmemeli #1

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Elazığ'daki yerel bir televizyonda, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

  "SADECE EMNİYET AYAĞI YOK"

  Arınç, İstanbul merkezli yapılan emniyetteki paralel yapı operasyonu hakkında "Devam edebilir mi" sorusuna, "Edebilir, çünkü bu bağlantıların sadece emniyet ayağı yok. Başka yerlerde de ayakları bulunabilir" yanıtını verdi.

  "ARKALARINDAN KELEPÇELENMEMELİDİR"

  Soruşturmanın gizliliğine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Arınç, masumiyet karinesi ve kelepçe uygulamasına değindi. Arınç şunları söyledi;

  "İnsanlar daha suçlu suçsuz olduğu sabit olmadan, yargılama olmadan, kesinlikle suçlu olarak teşhir edilmemelidir. Bir de bunların hepsi kamu görevlisi ise bu kamu görevlilerine karşı her zaman yaptığımız gibi fena muamele, kötü muamele veya insanlık dışı muameleler yapılmamalıdır. Yani kelepçe, yeri geldiğinde takılmamalıdır, arkalarından kelepçelenmemelidir, teşhir edilmemelidir ve şimdiden suçlu ilan edilmemelidir.

  Bülent Arınç: İnsanlar arkalarından kelepçelenmemeli #2

  Gözaltına alınan Yurt Atayün: Arkadan kelepçelediler İZLE

  "İNSANLARA KÖTÜ MUAMELE YAPILMAMALIDIR"

  Soruşturmanın gizliliğinde, güzel bir yargı süreci sonunda bakarsınız beraat ederler, bakarsınız başka suçlar ortaya çıkar ama bunun sonucunu görmeden bu insanlara kesinlikle kötü muamele yapılmamalıdır. Yargının temiz, şeffaf, adaletli bir şekilde tecelli etmesini şahsen temenni ederim."

  ARKADAN KELEPÇELENMİŞTİ

  İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan, Eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün, sağlık kontrolüne götürülürken arkasından kelepçelenmişti.

  Gözaltına alınan Yurt Atayün: Arkadan kelepçelediler haberi

  Bülent Arınç: İnsanlar arkalarından kelepçelenmemeli #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir