Euro
15.2696
-0.12%
Dolar
13.5784
-0.08%
Altın
794.6590
0.01%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
503.481
0.64%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C
  Bülent Arınç: İsrail ile görüşmeliyiz

  Bülent Arınç: İsrail ile görüşmeliyiz

  Başbakan Yardımcısı Arınç Gazze'ye yönelik saldırıların durdurulması için İsrail'le görüşülmesi gerektiğini savundu.
  • 16.11.2012 - 08:12

  Bülent Arınç: İsrail ile görüşmeliyiz #1

  Türkiye, Mavi Marmara saldırısı sonrası İsrail'le ilişkileri askıya almış, özür, tazminat ve Gazze ablukasının kaldırılmaması halinde de Türkiye'nin bu tavrının devam edeceği vurgulanıyordu. Hükümet cephesinden bu şartların dışına çıkan bir değerlendirme geldi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gazze'ye yönelik saldırıların durdurulması için İsrail'le görüşülmesi gerektiğini söyledi.

  ARINÇ: İSRAİLLE GÖRÜŞÜLMELİ

  Ortadoğu'daki gelişmeler Türkiye'de siyaset gündemini meşgul ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'nin saldırıların durdurulması konusunda İsrail'le görüşmesi gerektiğini söyledi.

  Arınç, KKTC'nin kuruluşunun 29. yıl dönümü nedeniyle Ankara'da düzenlenen resepsiyonda konuştu.

  İsrail ile Türkiye arasındaki ilişkilerin şu anda dondurulmuş olduğunu hatırlatan Arınç, ''Yine de iki ülkenin bu olay dolayısıyla hiç olmazsa birbirleriyle bu facianın veya saldırıların durdurulması konusunda görüşmesi lazım'' diye konuştu.

  'AHMET EL-CABERİ'NİN ÖLDÜRÜLMESİ İNSANLIK DIŞI FACİA'

  Türkiye'nin konu hakkında gereken her türlü çabayı da göstereceğini kaydeden Arınç, İsrail'in Gazze'ye saldırarak Hamas'ın askeri kanadı İzzettin el-Kassam Tugayları Komutanı Ahmet el-Caberi'yi ''şehit etmesinin'', şehirdeki hedefleri vurmasının insanlık dışı bir davranış ve facia olduğunu ifade etti.

  AHMET DAVUTOĞLU: İNSANLIK SUÇU

  Cibuti'de bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise saldırıları 'insanlık suçu' olarak niteledi. Türk halkının her zaman Gazze'nin yanında olduğunu vurgulayan Davutoğlu ''Katliam ve suikastlar ile Ortadoğu'ya barış geleceğini düşünmek mümkün değil'' diye konuştu.


  Görüş Bildir