Euro
10.1231
0.82%
Dolar
8.5324
0.68%
Altın
497.42
0.7%
Borsa
1.418
0.31%
Bitcoin
324.001
0.75%
34ºC
İstanbul
Güneşli 34 C

  Bülent Arınç: Onların bu topraklarda işi kalmadı

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa’nın Orhangazi ilçesinde 75 yataklı Devlet Hastanesi’nin temel atma törenine katıldı.
  • 19.03.2014 - 13:36
  Bülent Arınç: Onların bu topraklarda işi kalmadı

  Bülent Arınç: Onların bu topraklarda işi kalmadı #1

  Arınç, Bursa’nın Orhangazi ilçesinde 75 yataklı Devlet Hastanesi’nin temel atma törenine katıldı. Arınç, 11 yıllık hükümetlerinde sağlık yatırımlarına çok önem verdiklerini, yapılan anketlerin, halkın yüzde 70’ler dolayında hükümetin sağlık hizmetlerinden memnun olduğunu gösterdiğini söyledi.

  YER SIKINTISINDAN DOLAYI GECİKME YAŞANDI

  Orhangazi’deki hastanenin 2 yıl önce de yapılabileceğini ancak yer sıkıntısından dolayı gecikme yaşandığını anlatan Arınç, müteahhit firma temsilcisinden işi çabuk bitirmesini istedi. Arınç, “Orhangazi’de güzel bir dostluk var, güzel bir kardeşlik var. Biz bunu istiyoruz. Bu memleketin hamdolsun 76 milyon sahibi var. Kim nerede yaşıyorsa, nerede yaşamak istiyorsa bu vatanın asıl sahibi onlardır. Hiç kimse, ’Burası benim tapulu arazim, gecekondu kondurtmam’ diyemez. Her karış toprağı hepimizindir. Nereden gelmiş olursak olalım, nerede yaşıyorsak olalım, bu vatanın kaderine ortak olmuş insanlar her yerde eşit yurttaşlarımızdır. Kimse yerli yabancı ayrımı yaparak kardeşliğimizi dinamitlemesin. Kimse, sen şuradan geldin, sen buradan geldin, asıl ben burada vardım diyemez. Onlara 18 Mart Çanakkale’yi hatırlatırım. Daha 18 Mart’ın üzerinden bir gün geçti. Dün 1915’de yaşadığımız büyük harbin yıl dönümü idi ve Sayın Başbakanımız Çanakkale’de idi. Bu ülkedeki kader arkadaşlığını görmek isteyenler Çanakkale Şehitliğini ziyaret etsinler” dedi.

  "NİFAK TOHUMU EKMEK İSTEYENLERİN..."

  Çanakkale’de 250 bin şehit verildiğini hatırlatan Arınç, “Aynı bayrak için, aynı vatan için, aynı ülke için can veren insanlar, nasıl geçmişte bir ve beraberse, bugün de biz bir ve beraber olarak yaşayacağız. Araya nifak tohumları ekmek isteyenlerin, ayrımcılık yapanların, sen şucusun, sen bucusun diyenlerin bu topraklarda bundan sonra işleri kalmadı. Biz biriz, birlikteyiz, birlikte Türkiye’yiz. Çanakkale şehitlerimiz bu bakımdan tekrar rahmetle anıyoruz. Hepimiz Çanakkale ruhunu tekrar yaşatmak mecburiyetindeyiz. Ayrımcılık üzerinden siyaset yapanlar utanmalı. Birleştirici olmalıyız, bütünleştirici olmalıyız, biz sadece hizmet yarışı ve biz sadece ülkemize daha çok hizmet edecek bir siyaseti inşallah hatim kılmalıyız” diye konuştu.

  MÜTEAHHİTLE PAZARLIK

  Konuşmaların ardından hastanenin temeli atıldı. Temeli atarken sorumlu müteahhidi yanına çağıran Arınç, müteahhit gecikince, "Müteahhit firma temsilcisi kim? Nereye saklandı bu adam? Adam kaçtı gitti mi yoksa? Daha işin başındayız. 25 trilyon lira para vereceğiz, nerede müteahhidimiz? Gelsene yahu. Göster kendini, para bizden, çalışmak senden" diyerek herkesi güldürdü.

  1 MİLYAR 250 MİLYON LİRALIK YATIRIM

  Bursa Valisi Münir Karaloğlu ise, ilçesinin şu anki 60 yataklı hastanesinin eski siteme göre yapıldığını ve deprem yönünden de mahzurlu olduğunu belirterek, yeni hastaneye Orhangazi’nin büyük ihtiyacı olduğunu söyledi. Vali Karaloğlu, hastaneler ve sağlık yatırımları yönünden şu anda Bursa’da 1 milyar 250 milyonluk yatırımın devam ettiğini sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir