Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
384.293
-9.63%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Bülent Arınç'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama

  Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yaptı.
  • 21.04.2014 - 19:19
  Bülent Arınç'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama

  Bülent Arınç tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Başbakanlık Merkez Bina'da yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi. Hükümet sözcücü Bülent Arınç Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

  Arınç: Taksim'e kesinlikle izin verilmeyecektir İZLE

  Arınç'ın açıklamalarından satırbaşları:

  - Cumhurbaşkanlığı seçimi gündemimizde yoktu. Seçim sistemi üzerindeki çalışmalar da gündemimizde yoktu, fakat Teşkilatımız, daraltılmış ve dar bölge sistemlerini görüşüyor.

  - Sayın Mehmet Ali Şahin'in programını ben de izledim. Sayın Şahin kendi fikirlerini aktarmıştır.

  DAR BÖLGE SİSTEMİ

  - Onlar 2 bölge seçimi sistemininde kendilerine zarar veebilecek düşüncesindeler. Şuan teşkilatımız bünyesindekilerle çalışmalar yapıyoruz. Bir seçim sistemi çalışması yapıyoruz, hangisi idealdir hangisi daha doprusudur. Eğer bugünkü seçim sistemi değişecekse bunu mutlaka haziran ayına kadar kanunlaşması gerek. 2015 temmuz ayında seçim yapılacaksa bundan tam bir yıl öncesinde yasalaşması gerekir.

  TAKSİM'DE 1 MAYIS KUTLAMASI

  - TÜRK-İŞ Kadıköy'de kutlama yapmayı kabul etti ama bazı sendikalar Taksimde kutlama yapmak değil olay çıkarmak, ortamı germek istemektedir. Kanunlar belli yerlerde kutlama yapmaya müsade ediyor. Eğer Taksim'de ısrar ederlerse sonucuna kanunen katlanacaklardır, haklarında gerekli soruşturmalar başlatılacaktır.

  YALOVA'DA SEÇİMİN İPTALİ

  Bu, normal prosedürdür. Şüphesiz bu seçimlere AK Parti çok güçlü şekilde hazırlanacak ve katılacak, iptal edilen bu seçimlerde belediye başkanlıklarını kazanabilmek için bütün gücüyle gayret edecektir

  BAŞÖRTÜLÜ REKTÖR HAKKINDAKİ İDDİALAR

  -Başörtülü rektör konusu gündemimizde yoktu. Dicle Üniversitesi Rektörü ikinci döneminde çalışıyor, iyi bir bilim kadını. Çok mazbut ve dindar bir insan. 30 Eylül demokratikleşme paketinden sonra kamuda da başörtüyle görevini yapmak isteyenleri serbest bıraktık. Pek çok bayan arkadaşlarımız da başlarını örterek kamu hizmetlerine devam ediyorlar.

  -Her şeyin bir ilki vardır, başörtüsü takmasını takdir ettim. Bu hanımefendi dindar bir hanımefendi. Bir milletvekili arkadaşımız, başörtüsünden sonra yolsuzluk iddialarını dile getirdi. Bunun için bir bayan rektörün başını örtmesini beklemesi doğru değildir, niçin bugünü beklemiştir. Sırf bu yolsuzluk iddialarından kurtulmak için başını örttü deniyorsa, bu çirkin bir şeydir.

  -YÖK'e bunlar bildirilmeden şimdi günü geldi denmesini samimiyetsizlik duyuyorum. Yolsuzluk iddiası varsa ve gerçekse niçin soruşturma başlatılmamıştır. Bu arkadaşımız ayrıca hanımefendiyi paralel yapının elamanı olmakla suçluyor. Bir rektörü bu açıdan suçlamak vicdani değildir.Ben Sayın rektörün bu ağır ithamlar karşısındaki vakur durumuna destek veriyorum.

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir