Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
487.475
0.62%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C

  Bülent Arınç'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama

  Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yaptı.
  • 24.11.2014 - 21:18
  Bülent Arınç'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama

  Bülent Arınç tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama #1

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  Bakanlar Kurulu'na ve gündeme ilişkin soruları cevaplayan Arınç, şunları söyledi;

  Görev yapan 860 bin öğretmenin 457 bini AK Parti hükümetleri döneminde atandı, ocak ayında 15 bin öğretmen daha atanacak.

  ÇÖZÜM SÜRECİ

  HDP bugün çok önemli bir görev yapıyor. Çözüm süreci içerisinde Öcalan ile ve diğer paydaşlarla irtibat konusunda ve bir siyasi kanat olarak halkı temsil eden bir siyasi parti ve milletvekilleri olarak onların çok daha sorumlu davranması, çok daha anlayışlı olması hükümetle ilişkilerini çok daha dürüst götürmeleri gerekir. Bunun dışına çıktıkları zaman çözüm süreci bundan olumsuz etkilenir.

  SELAHATTİN DEMİRTAŞ'IN SÖZLERİ

  Hiçbir gazete sayın Demirtaş'ın 1,5 ay boyunca nerede olduğunu merak etmedi. Biz neler olduğunu iyi biliyoruz. Sahici olun, kendiniz olun. Çözüm sürecini tıkayacak hiçbir şey yapmayın. Söylenenler Hükümeti zor duruma düşürüyor. Siz bunları söylediğiniz de hükümet bunları vaat etmiş gibi oluyor, hayır biz kurumsal olarak bunlar olabilir, üzerinde çalışalım diyoruz. İkincisi Öcalan'ın bile talep etmediği Öcalan'la hükümet olarak görüşmediğimiz, MİT'in bu görüşmeleri yaptığı bilindiği halde onun taleplerinin dışında bir takım şeyler ileri sürmel suretiyle Öcalan'ı da zor duruma düşürdüğünüzü bilmiyorsunuz. Siz kimin sözcülüğünü yapıyorsunuz da Öcalan'ı itibarsız hale getirmek istiyorsunuz?

  Hükümet çözüm sürecinin başarıya ulaşmasını istiyor. Kamu güvenliğini bozacak eşkiyalığa karşıyız.

  Edirne'deki Sinagog'un restore edilmesi

  "Sinagog'u restore ederken bugüne kadar ibadet yapılmış bir yerden ibadet yapma imkanını, fonksiyonunu düşünmedik. Sayın Valimiz yanlış yapmıştır. Hissi davranmıştır."

  Yargıtay Başkanı Ali Alkan'ın açıklamaları

  "Yargıtay Başkanı Sayın Alkan, kendi adına bir açıklama yapmış. Bu konuşulur, tartışılır gerekliyse Sayın Adalet Bakanımız da herhalde bu konuda bir açıklama yapabilir."


  Görüş Bildir