Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
411.445
-1.33%
22ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 22 C
  Bülent Arınç'tan gündeme dair önemli açıklamalar

  Bülent Arınç'tan gündeme dair önemli açıklamalar

  Başbakan yardımcısı Bülent Arınç TRT Türk'te 'Özel Söyleşi' programında önemli değerlendirmelerde bulundu.
  • 08.11.2013 - 15:00

  Bülent Arınç tan gündeme dair önemli açıklamalar #1

  TRT TÜRK Genel Yayın Yönetmeni Nasuhi Güngör'ün sorularını yanıtlayan Arınç, Erdoğan'la birbirinden farklı olarak yaptıkları açıklamalar hakkında konuştu. 

  BAŞBAKAN'IN SÖZLERİNDEN BEN SORUMLU DEĞİLİM

  (Öğrenci evi tartışmaları) Kızılcahamam kampında duyduklarımı söyledim dedi. Ben bildilerimi söylerken yanlış yapmadım Başbakan da öyle bir şey demedi. Ama daha sonra ben sözlerimin arkasında dururum dedi ve bir tezatlık oluştu.Başbakan'ın sözlerinden ben sorumlu değilim.Bu çelişkinin sebebi ben değilim.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

  ADAY DEĞİLİM

  Sayın Başbakan izin verirse kararıma saygı gösterirse aday değilim.

  FUTBOL SADECE FUTBOL DEĞİLDİR

  Futbol sadece futbol değildir, ben de sadece bakan değilim. Benim bir özgül ağırlığım var. Ve bu özgül ağırlığım başkalarından farklıdır. Ben sadece bir yer işgal eden bir bakan değilim. Meclis başkanlığı yapmışım, demokrasi noktasında, özgürlükler noktasında kendimi ailemi gençliğimi siper etmişim, kırmızı plaka meraklısı koltuğa oturduğunda her şey bitti diyen bir bakan değilim. Benim yıpranmamam lazım, benim hiçe sayılmamam lazım. Sayın Başbakan buna dikkat eder, bu en azından kul hakkıdır.

  19 yaşımda başladığım siyaseti "Bu yaşa geldim daha da devam ettireceğim" demem. 2007’de Meclis Başkanlığı'nın ardından siyaseti bırakmayı düşündüm. Ama o dönem şunu düşündüm, benim başkanlığım döneminde Cumhurbaşkanını seçtirmemişlerdi. Ben tekrar “böyle bir cumhurbaşkanı seçilmesine en azından bir oyumla katkı sağlamalıyım” dedim ve aday oldum.

  YENİ ANAYASA MÜMKÜN DEĞİL

  Bizim önümüzdeki dönemde yeni anayasayı yapmamız mümkün görünmüyor. Ocak’a kadar bitmediyse artık bu iş olmayacak demektir. Kendimizi kandırmayalım. Muharrem ayında Müslümanlar arasındaki ortak değerleri güçlendirmemiz lazım. Aleviler bu ülkenin çok önemli bir parçası bizim can, ciğer kardeşlerimizdir. Geçtiğimiz günlerde TRT’den bir arkadaşımızı Belgrad’da kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet , ailesine başsağlığı diliyorum. Türkiye’den gelip burada okuyan ve şoförlük yapan 20 yaşındaki bir evladımız da ağır yaralandı. Hastanede tedavisi devam ediyor. Doktorlarına özellikle teşekkür ediyorum. Bir an bile başından ayrılmıyorlar. Hastane içinde bir Kilise var. Oradaki papaz hastalarla konuşuyor onlara moral veriyor. “Peki Müslüman hastalar için ne yapıyorsunuz” dediğimde “İmamımız da var. Müslüman hastalarımız ne zaman isterlerse onunla konuşabiliyorlar” dediler bana. Türkiye’ye de örnek olması gereken bir şey. Bizim hastanelerimizde de olması gerekir diye düşünüyorum.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir