Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
132.859
-4.00%
4ºC
İstanbul
Açık 4 C

  Bülent Arınç'tan Kamer Genç'e sarhoş iması

  Bülent Arınç'tan Kılıçdaroğlu'na Kamer Genç ve Muharrem İnce uyarısı..
  • 12.12.2012 - 15:26
  Bülent Arınç'tan Kamer Genç'e sarhoş iması

  Bülent Arınç tan Kamer Genç e sarhoş iması #1

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TBMM Genel Kurulu'nda dün akşam CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ile yaşadığı polemiğin ardından yapılan 'Artı 18' eleştirilerine çok sert cevap verdi. Arınç, "Edepsizlik yapan edepsizliğini, doğru söyleyen doğru söylediğini tutanaklardan rahatlıkla görebilir. Her akşam parlamentoya kafayı çekerek gelen, söylediği sözün nereye varacağını bilmeyen bir parlamenter ne CHP'ye, ne TBMM'ye yakışıyor" dedi.

  +18 NE DEMEK ÇOK YANLIŞ

  Arınç, Yoksullara Yardım ve Eğitim Vakfı'nın programına katılmak için geldiği Dedeman Otel'de gazetecilerin sorularını cevapladı. Arınç, dün akşam Meclis'teki bütçe görüşmelerinde CHP Ankara Milletvekili Nazlıaka ile yaşadığı tartışmanın ardından 'Artı 18' eleştirilerinin yöneltildiğinin hatırlatılması üzerine, "Artı 18 ne demek? Çok yanlış biliyorsunuz" dedi. Meclis'in tutanaklarının herkese açık olduğunu ifade eden Arınç şunları kaydetti:

  "HADSİZE HADDİNİ BİLDİRMEK GÖREVİMİZ"

  "İnternet sitesine girin, dün akşamki tartışmalarda kim ne söylemiştir, bunları rahatlıkla görebilirsiniz. Aslında çok güzel, çok faydalı bir tartışma oldu. Herkes söylediği sözün altında kalır. Tutanaklara yansıyan ifadeler o kişinin kendi malıdır. Edepsizlik yapan edepsizliğini, doğru söyleyen doğru söylediğini rahatlıkta orada görebilir. Benim alnım açık, başım dik. 20 yıldır Parlamentoda, 40 yıldır siyasetin içindeyim. Hadsize haddini bildirmek bizim görevimizdir. Vazifemizi yapıyoruz.

  KILIÇDAROĞLU'NA MUHARREM İNCE VE KAMER GENÇ UYARISI

  Artı 18, 28 onları bilmem. O Meclis'te konuşulan sözlerin artı 28 olanlarını kimin sarf ettiğini tutanaklara girerek bulabilirsiniz. Her akşam parlamentoya kafayı çekerek gelen, söylediği sözün nereye varacağını bilmeyen bir parlamenter ne CHP'ye, ne TBMM'ye yakışıyor. Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu'ndan, hem bu kişi, hem daha önce ismi geçen ve hakkında dokunulmazlık dosyası bulunan kişi hakkında gereğini yapmasını tekrar rica ediyorum."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir