Euro
15.3660
0.21%
Dolar
13.4490
0.09%
Altın
787.9170
0.23%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
575.907
-0.91%
7ºC
İstanbul
Hafif yağmur 7 C
  Bulut: PKK'ya karşı bekar ordu kurulsun

  Bulut: PKK'ya karşı bekar ordu kurulsun

  Bulut, PKK'ya karşı artık topyekün bir savaş verilmesi ve bekar ordu kurulması gerektiğini savundu.
  • 08.08.2012 - 12:27

  Bulut: PKK ya karşı bekar ordu kurulsun #1

  Şemdinli ve Çukurca'daki son PKK saldırıları karşısında verilen mücadeleye yönelik bazı eleştirilerde bulunan 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, '2 ay silah eğitimi almış, 5 defa mermi atmış askerler artık PKK'ya karşı mücadele edilmez; bekar ordu kurulmalı' dedi.

  OPERASYONA GİDECEK İNSANIN AİLESİ OLMAYACAK

  "Terörle mücadeleye gönderdiğiniz askeri geride ailesi var. Göreve gidiyor; ailesini düşünüyor. Onun orada olduğunu terör örgütü biliyor; kimlikler açık. Bütün bu çatışmaya katılan insanların aklında soru işareti var." şeklinde konuşan Bulut, " Oraya gidecek olan insanın ailesi olmayacak. Annesi babası olabilir ama çoluğu çocuğu olmayacak." sözlerini sarf etti. 

  İŞTE BULUT'UN CANLI YAYINDAKİ O TEKLİFİ

  Bulut, canlı yayında şunları söyledi;

  TERÖRİST MANTIĞIYLA SAVAŞACAKLAR

  "Askerin ve polisin içinden seçilen ve gönüllü olarak buralarda görev yapacak yüksek maaş alacak ve tamamen bekarlardan oluşan insanlar operasyonlara katılmalıdır. Artık arkada çocuk kalmasın; Türkiye bunu yapabilir. Yıllardır bunu yapmıyoruz. Onlar orada terörist mantığıyla yaşayacaklar. Pusu kuracak, baskın yapacak, teröristi avlayacaklar. Beklemeyecek terörist gelsin de çatışalım. Topyekün bir savaştan başka Türkiye'nin atacağı bir adım yok."


  Görüş Bildir