Bunaltan İstanbul trafiğinin bahanesi kamyonmuş

  Son günlerde İstanbullular'ı isyan ettiren trafik yoğunluğunun sebebi ilginç bir gerekçeye bağlandı.
  • 11.10.2013 - 14:22
  Bunaltan İstanbul trafiğinin bahanesi kamyonmuş

  Bunaltan İstanbul trafiğinin bahanesi kamyonmuş #1

  Kurban Bayramı öncesinde İstanbul trafiğinde normalin çok üzerinde bir yoğunluk yaşanıyor.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi Uzmanları’nın iddiasına göre yoğunluğun en büyük sebebi; Anadolu’dan İstanbul’a ürün getiren ticari nakliye araçlarının şehirdeki araç yükünü yüzde 50’ye varan oranlarda artırması.

  Bu yoğunluğa uluslararası nakliye TIR’larının ve şehir içindeki kamyonların hareketliliği de eklenince ana arterler özellikle pik saatlerde tamamen kilitleniyor. İstanbul’un ana arterlerinde her gün ortalama 30 trafik kazası ve bir o kadar da araç arızası kayıtlara geçiyor.

  KAZA SAYISI 50’YE ÇIKTI

  Bugün Gazetesi'nin haberine göre, son günlerde çoğunlukla kamyonların karıştığı zincirleme kazalar nedeniyle kaza sayısı 50’lere, araç arızası sayısı da 40’lara çıktı. Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Haliç Köprüsü üzerinde meydana gelen kazalar da uzun kuyruklara sebep oluyor. TIR’lar ve kamyonlardan kaynaklanan tıkanıklıkları açmak kolay olmayınca büyük çekicilerin olay mahalline ulaşması saatler alıyor. Uzmanlar trafik yoğunluğunun bu şekilde bayrama kadar devam etmesini bekliyor.

  Ancak bayram ile birlikte İstanbul trafiğin normal seyrine döneceği ve İstanbullular’ın rahat bir nefes alacağı müjdesini de veriyorlar.

  METROBÜS DE TRAFİĞE TESLİM

  Met­ro­bü­se bin­mek de ka­la­ba­lık yü­zün­den İs­tan­bul­lu için çi­le­ye dö­nüş­tü. Yol­cu­lar kav­ga­sız yol­cu­lu­ğun ha­yal ol­du­ğu­nu an­la­tı­yor. Va­tan­daş, du­rak­lar­da­ki yo­ğun­luk­tan do­la­yı met­ro­büs yo­lu­na in­mek zo­run­da ka­lı­yor. Met­ro­büs­te ya­şa­nan iz­di­ham­da okul­la­rın açıl­ma­sı­nın da et­ki­si ol­du­ğu be­lir­ti­li­yor. Yet­ki­li­ler, yol­cu yo­ğun­lu­ğu­nu azalt­mak için araç sa­yı­sı­nı ar­tı­ra­rak da­ki­ka­da 1 met­ro­büs se­fe­re koy­du. An­cak bu de­fa da sa­de­ce met­ro­büs­le­re ay­rı­lan bö­lün­müş şe­rit­ler­de­ki yo­ğun­luk va­tan­da­şı bu­nalt­tı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir