Euro
10.1261
0.2%
Dolar
8.5635
0.13%
Altın
494.72
0.08%
Borsa
1.358
0.66%
Bitcoin
327.997
0.78%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C
  Burak Can Karamanoğlu'nun babası açıklama yaptı İZLE

  Burak Can Karamanoğlu'nun babası açıklama yaptı İZLE

  Berkin Elvan olaylarında hayatını kaybeden Burak Can Karamanoğlu'nun babası Halil Karamanoğlu açıklama yaptı.
  • 13.03.2014 - 14:21

  Dün gece Okmeydanı'nda yaşanan olayda hayatını kaybeden 22 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu'nun babası Halil Karamanoğlu, cenazenin getirildiği Adli Tıp Kurumu önünde gözyaşlarına boğuldu. Karamanoğlu sakinleştirildikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  CANLI YAYINA ÇIKMADI

  Berkin Elvan'ın dün on binlerin katıldığı cenaze töreninin hemen ardından babası Sami Elvan 3 farklı kanalda 3 farklı canlı bağlantı gerçekleştirmişti. Elvan'ın, oğlunun ölümünün hemen ardından canlı yayınlara çıkakarak hükümeti suçlaması dikkat çekerken, dün geceki olaylarda hayatını kaybeden Burakcan Karamanoğlu'nun babası ise sağduyu mesajları verdi. 

  Burak Can Karamanoğlu nun babası açıklama yaptı İZLE #1

  Burak Can Karamanoğlu'nun babası açıklama yaptı İZLE

  ''KURŞUN EYLEMCİLERDEN GELMİŞ''

  Acılı baba, " Akşam evde yemeğe geldim. Oğlum da işten geldi. Yemek yedik. Ben çıkıyorum dedim. Benden sonra annesine dışarı çıkıyorum demiş. Annesi de dışarıda olaylar var çıkma demiş. Benim evim ana caddeye yakın. Bizim olduğumuz muhitte olay olmaz. 200 metre yukarıda. Olayların kaynağının olduğu yerde vatandaşlar toplu halde yürüyerek geliyorlar. Işıklar da sönük. Saat 6'da ışıkları söndürdüler. Bunlar da üç arkadaş kol kola giriyorlar. Caddenin kenarında bunları gözlüyorlar. Onlar, onların üzerine geliyor. Hepsi beş dakikada biten iş. Çocuğun eve gelip, dışarıya çıkıp hadisenin olması hepsi on dakika. 10 dakikanın içerisinde kör kurşun geliyor. İsabet ediyor. Kurşun eylemcilerden gelmiş" dedi. 

  Burak Can Karamanoğlu nun babası açıklama yaptı İZLE #2

   ''ASKERDEN GELELİ ÜÇ AY OLDU''

  "Herhangi bir kavga yaşanmış mı" sorusuna baba Karamanoğlu, 
  "Hayır bizimkilerde bir şey yok. Bizimkiler sadece onlara bakıyor, merak işte genç çocuklar. 22 yaşında genç çocuk. Merak edip bakıyorlar. Gidiyorlar üç arkadaşıyla beraber. Karanlık tabi. Zifiri karanlık. Mermi nereden geliyor. Olduğu yere yıkılıyor. Yanındaki arkadaşı dürtüyor. Ne oluyor diyor. Ses yok. Düşüyor olduğu yere. Yüzünü vuruyor. Dudağı yarılıyor. Kurşun buradan girmiş, buradan çıkmış. Bedava ölüm. Bir mağazada çalışıyordu. Üç ay oldu askerden geleli. Benim sağla, solla herhangi bir şeyle ilgim yok.

  Burak Can Karamanoğlu nun babası açıklama yaptı İZLE #3

  BENİM CANIM YANIYOR

  Biz hep Türk milletiyiz. Türk'üz. Vatanımız tek. Bu olayları biz tasvip etmiyoruz. Nedir yani. Okmeydanı'nda kırmadıkları dükkan, yer kalmadı. Yaktılar, yıktılar her tarafı. Böyle şey yok. Bir tane polis önlerine çıkıp nereye gidiyorsun arkadaş diyen yoktu. Herkesin evladı var. Benim canım yanıyor. Yarın başkasının canı yanar. Yazık, günah bu millete. Bu gençlere yazık. Birlik beraberlik olacağız. " şeklinde cevap verdi.

  ''KARŞIT GRUP YOK, ÇATIŞMA YOK''

  Burak Can Karamanoğlu'nun akrabası Dursun Eker ise "Karşıt gruplar arasında bir çatışma falan yok. Karşıt gruplar arasında bir çatışma oldu çocuk orada öldü gibi bir şeyler var. Öyle bir şey yok. Tamamen Berkin'in cenazesine katılan grupların dağılıp, Okmeydanı'nda taşkınlık yapması ve o sırada tesadüfen bu gençlerle karşılaşması neticesinde hadise. Yani karşıt grup yok, çatışma yok. Bir tarafta değnek var, bir tarafta sopa var, diğer tarafta sopa var, öyle bir şey yok.

  BAŞKA CANLAR YANMASIN

  Tamamen kalabalığın içerisinden tanımadığımız şahısların ateş açması sonucu bizim bir gencimiz vefat etti. Başka vefatlar olmasın, başka canlar yanmasın. Biz taşkınlık çıkmaması için cenazeyi burada değil memleketimizde toprağa vereceğiz. Biz millete sağduyu çağrısında bulunuyoruz. Lütfen herkes sakin olsun" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir