Petrol
83.08
-2.91%
Euro
19.5604
0.06%
Dolar
18.6402
0.01%
Altın
1.059
0.10%
Borsa
4958
0.00%
Bitcoin
321.718
-0.84%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Burcu Esmersoy'a korsan CD suçlaması - izle

  Burcu Esmersoy'a korsan CD suçlaması - izle

  İstanbul'da korsan CD çetesine yönelik operasyon sanat camiasına uzandı.
  • 24.09.2013 - 13:50

  Burcu Esmersoy a korsan CD suçlaması - izle #1

  Çeteden düzenli olarak korsan CD alan aralarında şarkıcıların ve Burcu Esmersoy'un da bulunduğu 13 ünlü isim ifadeye çağırıldı. Şebeke elemanlarının bazı film şirketlerine sızarak vizyona girecek flimlerin orjinallerini kopyaladıkları da ortaya çıktı. 5 film şirketinde çalışan korsan elemanların da gözaltına alındığı kaydedildi. Şebeke içerisinde 4 dil bilen ve korsan film altyazı çevirisi yapan üniversite öğrencileri de yer alıyor.

  Burcu Esmersoy emniyette

  Burcu Esmersoy'a korsan CD suçlaması - izle

  SANATÇILARA KORSAN CD SERVİSİ YAPMIŞLAR

  Çete elebaşı N.K, korsan CD'lerini tanıttığı bir internet sitesi kurmuştu. Şifreyle girilen internet sitesinden filmler sipariş ediliyordu. Filmler, Kadıköy ve Kartal'da bulunan imalathanelerde, aynı anda 16 CD kopyalayabilen 30 kopyalama cihazında hazırlanıyordu. CD'lerin alt yazıları 5-6 dil bilen elemanlar tarafından yapılıyordu. Hazırlanan CD'ler çete elemanları tarafından Türkiye geneline gönderiliyordu. Sevkiyat ve satış organizasyonunu S.A yürütüyordu. S.A aldığı paraları elden N.K'ya teslim ediyordu. N.K, diğer çete üyeleriyle hiç temas kurmuyordu. Bu nedenle yıllardır hiçbir takibe takılmamıştı. Yapılan takipte, çetenin aralarında şarkıcıların da bulunduğu sanat camiasının ünlü isimlerine korsan CD servisi yaptığı belirlendi.

  ÇETE LİDERİ 'ZÜBÜK'

  Çeteden korsan CD alan 13 ünlü isim tespit edildi. 13 kişiyi polis aradı ve ifade için emniyete çağırdı. Bu kişilerden bazılarının şüpheli olarak sorgulanacakları belirtildi. Operasyonda, 200 bin CD ele geçerken, bunlardan 50 bininin Birleşik Arap Emirlikleri'nden getirilen Play Station CD'leri olduğu belirlendi. Ele geçen CD'lerin 2 milyon lira değerinde olduğu belirtildi. Çeteyi, S.A isimli kişinin yönettiği değerlendirilirken, S.A'ya, geçtiğimiz Ocak ayında yapılan bir operasyon sonrası gelen bir telefon örgüt elebaşını deşifre etti. Telefondaki kişi, neden operasyona maruz kaldıkları konusunda S.A'ya hesap soruyordu. Bu konuşmanın ardından yapılan takipte, yıllardır korsan CD piyasasında 'Zübük' adıyla konuşulan ancak ismine ulaşılamayan kişinin N.K olduğu belirlendi. Aralarında N.K, S.A ve sanat camiasına korsan CD'leri teslim eden çete üyesinin de arasında bulunduğu 43 kişinin emniyetteki sorguları sürüyor.

  FİLM ŞİRKETLERİNE SIZMIŞLAR

  Güvenlik Şube ekipleri tarafından yürütülen 1yıllık planlı çalışmanın ardından korsan CD şebekesinin bazı flim şirketlerinde çalışan elemanlar ile irtibatlı oldukları tespit edildi. 5 flim şirketinin içine sızan korsan CD elemanlarınında gözaltına alındığı kaydedildi. Flim şirketi sahiplerinin mağdur olarak ifadelerinin alınacağı kaydedildi.

  CEM YILMAZ'IN FİLMİ 5 GÜNDE KOPYALANMIŞ

  Korsan CD şebekesinin hedefleri arasında Cem Yılmaz'ında olduğu ortaya çıktı. Yılmaz'ın sadece sinemalarda yayınlanan "Fundamentals" isimli gösterinin de aynı şebeke tarafından 5 gün içinde kopyalandığı ortaya çıktı.


  Görüş Bildir