Euro
15.2253
-0.50%
Dolar
13.4899
-0.13%
Altın
802.0800
0.20%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
510.032
4.02%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Bursa Valisi: Evladım olsa kelepçeyi vururum

  Bursa Valisi: Evladım olsa kelepçeyi vururum

  Bursa Valisi Şahabettin Harput, Yavuzselim Mahallesi'nde iki grup arasında yaşanan gerginlikle ilgili konuştu.
  • 02.11.2012 - 21:47

  Bursa Valisi: Evladım olsa kelepçeyi vururum #1

  Bursa Valisi Harput, bir grup BDP'linin 28 Ekim'de, ''Cezaevlerindeki açlık grevlerine destek vermek amacıyla'' AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı'na yürümesi üzerine çıkan ve aralıklarla devam eden olayların yaşandığı Yavuzselim Mahallesi'ne giderek, vatandaşlarla sohbet etti.

  TUZAĞIN FARKINA VARDINIZ, OYUNA GELMEDİNİZ

  Birkaç gündür kardeş kavgası haline getirilmek istenen oyunla ve tuzakla karşı karşıya olduklarını ifade eden Harput, ''Hepinize teşekkür ediyorum. Bu tuzağın farkında olarak oyuna gelmediniz. Türk-Kürt kavgası çıkartmak istediklerini söylediniz. Bu bölgedeki insanlar aynı hedefe ilerliyor. Bu sözler, bölücü unsurlara hançer gibi saplandı. Bazıları hala fırsat kollayabilir. Bu düşünce ve inanç olduğu sürece hiçbir zaman fırsat bulamayacak'' ifadesini kullandı.

  EVLADIM OLSA KELEPÇEYİ BEN VURURUM

  Harput, hafta sonu çıkan olayların ardından kent dinamikleriyle toplantı yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

  ''Bursa Türkiye'nin en huzurlu bölgesi. Bursa kadar çok yönlü sevgi yumağı içinde yaşayan başka şehir yok. Bu gerçeği kimse değiştiremeyecek. Kim hangi niyetle yola çıkarsa çıksın, devlet kendini korur. Devlete düşmanlık yapanın devlet başını ezer. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Kimse, 'devleti koruyacağız' diye yanlış işler içine girmesin. Türkiye totaliter bir devlet değil. Mobese kontrolünü yapar, dinlemesini yapar. Alır gözaltına, sorgulamasını yapar. Daha sonra cezasını verir. Adam anasından doğacağına pişman olur. İki gündür bu olaylarda huzuru bozan, provokasyon yapan insanlar var. Suçlu kim olursa olsun, benim evladım bile olsa eline kelepçeyi ben vurur, polise veririm. Bunu herkes böyle bilsin.''

  Bursa Valisi Şahabettin Harput'a, ziyaretinde, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya da eşlik etti.


  Görüş Bildir