Euro
15.5843
0.03%
Dolar
13.7943
-0.02%
Altın
789.65
0.05%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
718.996
0.68%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Bursa'da Drone'lar emniyeti harekete geçirdi

  Bursa'da gece yarısı sıralarında gökyüzünde yakın irtifada jile uçuş yapan 6 helikopter, polisi alarma geçirdi.
  • AA
  • 22.07.2016 - 03:12
  Bursa'da Drone'lar emniyeti harekete geçirdi

  Bursa’da gece saat gece yarısı 00.05 sıralarında gökyüzünde dolaşan 6 helikopter, Emniyet Müdürlüğü’nde hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.

  Uludağ, Mudanya ve İzmir istikametinden, Bursa şehir merkezine doğru gelen helikopterler nedeniyle Emniyet Müdürlüğü teyakkuza geçti.

  Vatandaşlar endişelenirken, polis ekipleri telsiz anonslarıyla kamu binaları ve kritik bölgelere yönlendirilerek güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkartıldı.

  Helikopterler kent merkezi üzerinde tur atarken, Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız, telsizden anonsu ile personele yaptığı uyarılarda helikopterlerin şehir merkezinde  alçaldığı takdirde uyarı ateşi açılması talimatını verdi.

  HELİKOPTERLER YALOVA İSTİKAMETİNE YÖNELDİ

  Bursa semalarında yaklaşık 40 dakika tur atan helikopterler daha sonra Yalova’nın Armutlu, Çınarcık  ilçeleri istikametine yöneldi. Bu gelişmenin ardından Buirsa Polisi’nin Yalova ve İstanbul Emniyetini bilgilenderndiği öğrenildi.

  Helikoplerlerin Bursa’dan uzaklaşmasına rağmen alınan güvenlik tedbirleri uzun süre devam etti.

  ENDİŞE EDİLECEK BİRŞEY YOK

  Bursa semalarında yaşanan helikopter hareketliliği hareketlilik üzerine açıklama yapan yetkililer, "Endişe edilecek birşey yok. Havada görülenler İstanbul’da Sabiha Gökçen ve Atatürk havaananında yoğunluk nedeniyle inmek için Gemlik ve Yalova, Armutlu arasında havada tur atan uçaklar bir de havalandırılan bazı dronelar. Bunları kulelerce tespit ettik" dediler.

  VALİ AÇIKLAMA YAPTI

  Vali İzzettin Küçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tedirginliğe yol açacak herhangi bir durum yaşanmadığını, her şeyin kontrollerinde altında olduğunu söyledi.

  Kentteki uçuş hareketliliğini takip ettiklerini belirten Küçük, "Helikopter yok, uçak yok, sadece birkaç tane drone uçurmuşlar. Kesin tespit ettik, drone. Panik yaratmak için birileri yapmış olabilir. Kesinlikle helikopter ve uçak değil. Bunlar drone, sorun yok." diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir