Euro
15.1740
-0.83%
Dolar
13.4617
-0.33%
Altın
799.5230
-0.12%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
501.898
5.96%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Bursa'da neler oluyor

  Bursa'da BDP'li grup ile vatandaş arasındaki gerginlik devam ediyor.
  • 31.10.2012 - 08:55
  Bursa'da neler oluyor

  Bursa da neler oluyor #1

  Bursa'nın Merkez Yıldırım İlçesi'nde pazar günü, cezaevindeki açlık grevlerine destek vermek için AK Parti İlçe Teşkilatı'na yürüyen BDP'li gruba, vatandaşların tepki göstermesi soncu çıkan olaylar, dün olduğu gibi bu akşamda devam etti.

  ARBEDE İKİ GECEDİR DEVAM EDİYOR

  Merkez Yıldırım İlçesi Ulus Mahallesi'nde geçtiğimiz pazar günü, cezaevindeki açlık grevlerine destek vermek isteyen BDP'li gruba, Yavuz Selim Mahallesi'nde bulunan vatandaşlar tepki gösterince arbede çıktı. Polisin güçlükle kontrol altına aldığı arbede dün gecede devam etti.

  Bursalılar 2 gündür uyumuyor

  Bursa da neler oluyor #2

  İKİ GRUP ÇATIŞTI

  İlçede gerginlik bu akşam da sürdü. Saat 20.00 sıralarında Yavuz Selim Mahallesi'nde toplanan ve aralarında bozkurt işareti yapıp, "Kahrolsun PKK" sloganı atan 500 kişiden oluşan grup ile 400 metre mesafedeki Ulus Mahallesi'nde biraraya gelen 250 kişiden oluşan BDP'li grubun arasına polis panzerlerle set kurdu. Bu sırada polis ekeplerine saldıran BDP'liler, barikatı aşarak karşı tarafta toplanan grubu taş ve sopalarla saldırdı.

  SİLAH SESLERİ DUYULDU

  Polisin biber gazı ve jop kullanarak tarafları ayırmaya çalıştığı kavga sırasında çok sayıda silah sesleri duyuldu. Arbede sırasında bir polis memurunun silahı da kimliği belirlenemeyen kişilerce alındı. Yaşanan gerginlik sırasında iddiaya göre 31 yaşındaki İ.K. başının sol şakağına isabet eden kurşunla, bir kişi de taş ve sopalarla aldığı darbe sonucu kolundan yaralandı. Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan İ.K.'nin hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.


  Görüş Bildir