Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
491.680
2.15%
5ºC
İstanbul
Açık 5 C
  Çağlayan'da avukat kimliği kullanan iki kişi yakalandı

  Çağlayan'da avukat kimliği kullanan iki kişi yakalandı

  Avukat olmadıkları halde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na avukat kimliğiyle giriş yapmak isteyen 2 kişi gözaltına alındı.
  • Ajanslar
  • 15.04.2015 - 18:22

  Çağlayan da avukat kimliği kullanan iki kişi yakalandı #1

  Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın odasında rehin alındıktan sonra şehit edilmesinin ardından adliyedeki güvenlik önlemleri artırıldı.

  Avukatlara da kimlik kartlarını turnikelerden okutarak geçmeleri zorunluluğu getirildi. Dün, Emine C. isimli bir kadın, stajyer avukat Yeliz A.'nın kimliğiyle adliyenin C kapısından giriş yaparken yakalandı.

  ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ YAKALADI

  Bugün de, Ufuk T. isimli kişi, avukat Mehmet Akif E.'ye ait avukat kimliğiyle önce C kapısından giriş yapmak istedi. Kimlik kartı okumayınca B kapısına yönelen Ufuk T., buradaki özel güvenlik görevlileri tarafından giriş yapmak isterken yakalandı.

  Çağlayan'da avukat kimliği kullanan iki kişi yakalandı İZLE

  BİRİ SERBEST DİĞERİ EMNİYET'TE

  Adliyedeki polis merkezinde dün ifadesi alınan Emine C., savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, bugün yakalanan Ufuk T. ise hakkında şikayet bulunduğu gerekçesiyle parmak izinin alınması için Emniyet'e götürüldü.

  DAVA TAKİP ELEMANI

  Adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan Ufuk T.'nin, polisteki ifadesinde, "dava takip elemanı" olduğunu ve adliyeye rahat giriş yapmak için bu yola başvurduğunu söylediği öğrenildi.

  KİMLİK 6 YILDIR KAYIP

  Polis tarafından kendisine ulaşılan kimlik kartının sahibi Avukat Mehmet Akif E. ise avukat kartının kendisine ait olduğunu, Ufuk T.'yi bir dönem yanında çalıştığı için tanıdığını, ancak 6 yıl önce kimliğini kaybettiğini ve ilgili yerlere başvurduğunu söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir