Dolar
8.2001
0.1869%
Euro
9.6588
-0.001%
Altın
1906.17
-0.0911%
Borsa
1152.63
0%
G. Altın
502.732
0.2114%
Bitcoin
113456.56
1.4526%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C
  Can Dündar'a soru sormak istedi, tartaklandı

  Can Dündar'a soru sormak istedi, tartaklandı

  Zürih Üniversitesi yerleşkesinde bir panele katılan Dündar'a soru sormak isteyen Türk vatandaşı, fiziki saldırıya uğradı.
  • Haber Merkezi
  • 09.12.2016 - 10:15

  Murat Şahin isimli bir Türk'ün, İsviçre'de Can Dündar'ın yüzüne karşı tepki göstermesinin ardından, Dündar'a 'Vatan haini' diyen Mehmet Çek adlı bir Türk'ün daha görüntüleri ortaya çıktı.

  PANELDE ARBEDE YAŞANDI

  Hakkında yakalama kararı bulunan eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın, İsviçre'nin Zürih kentinde katıldığı panelde arbede yaşandı.

  Can Dündar a soru sormak istedi, tartaklandı #1

  Zürih Üniversitesi yerleşkesinde bir vakfın düzenlediği panelde konuşan Dündar'a soru sormak isteyen Mehmet Çek adlı Türk vatandaşına, İsviçreli moderatör izin vermedi.

  TÜRK HALKI SİZİN NASIL BİR ALÇAK, NASIL BİR VATAN HAİNİ OLDUĞUNUZU ÇOK İYİ BİLİYOR

  Duruma tepki gösteren Çek, "Sayın Dündar, bu topluluğu kandırabilirsiniz ama Türkiye halkı sizi tanıyor, Türkiye halkı sizi biliyor, nasıl bir alçak, nasıl bir vatan haini olduğunu biliyor." dedi.

  Can Dündar'a soru sormak istedi, tartaklandı VİDEO

  Can Dündar a soru sormak istedi, tartaklandı #2
  (Can Dündar'a soru sorması engellenen Mehmet Çek)

  FİZİKİ SALDIRIYA UĞRADI

  Sözlerini tamamlayamadan bir grup tarafından fiziki saldırıya uğrayan Çek, salonda yaşanan arbedenin ardından bazı Türk vatandaşlarının araya girmesiyle olay yerinden uzaklaştırıldı. Çek, saldırı sonrası yaptığı açıklamada, "Panelde basın özgürlüğü konuşuldu ama soru sormam engellendi. Sonrasında, salonda bulunan terör örgütleri PKK ve FETÖ taraftarlarınca saldırıya uğradım. Avrupa'da Türkiye aleyhinde konuşmak serbest ama lehine konuşmak yasak. Böyle özgürlük olmaz." ifadelerini kullandı.

  Öte yandan, paneli sessizce takip eden bazı Türk vatandaşlarının saldırı sonrası Dündar'ın yanına giderek, "Siz vatan hainisiniz." dediği görüldü.

  Görüş Bildir