Euro
9.714
-0.03%
Dolar
8.1264
-0.28%
Altın
455.42
0.3%
Borsa
1.378
0.18%
Bitcoin
510.299
3.81%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  Canan Karatay: Başbakan haklı ayran için

  Canan Karatay: Başbakan haklı ayran için

  Önerdiği diyetle adından çokça söz ettiren Karatay, Başbakan Erdoğan'a destek çıktı: "Dünyanın en sağlıklı içkisi ayran"
  • 29.04.2013 - 09:08

  Canan Karatay: Başbakan haklı ayran için #1

  Geliştirdiği "Karatay Diyeti" ile tanınan Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, "Ayran çok önemli, geleneklerimizin, dünyanın en sağlıklı içkisidir" dedi.

   

  ANNELER ÇOCUKLARINA AYRAN İÇİRSİN

  Konya Aile Hekimleri Derneğince (KONAHDER) düzenlenen 3. Aile Hekimleri Ulusal Kongresi'ne katılmak üzere Konya'ya gelen Prof. Dr. Karatay, gazetecilere, Başbakan Erdoğan'ın, "Bizim milli içkimiz ayrandır" açıklamasını değerlendirdi. Başbakan Erdoğan'ın ayran konusundaki sözlerinin toplum sağlığı için önemli bir adım olduğunu belirten Karatay, annelerden, çocuklarına ayran içme alışkanlığı kazandırmalarını istedi.

  "BAŞBAKANIMIZ ÇOK HAKLI"

  Ayranın sağlıklı ve doğal bir içki olduğunu vurgulayan Karatay, şunları kaydetti: "Ayran çok önemli, geleneklerimizin, dünyanın en sağlıklı içkisidir. Bunu çocukluğumdan beri uygulayan, çocuğuma da uygulatan bir insanım. Bütün hastalarıma, herkese 'en sağlıklı içki, en doğal içki ayrandır' diye zaten söylüyorum. Sayın Başbakanımız da bu şekilde bir açıklama yapmış. Hakikaten çok haklı."

  Canan Karatay: Başbakan haklı ayran için #2

  Canan Karatay: Başbakan haklı ayran için #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir