Petrol
108.15
-0.87%
Euro
17.6414
-1.04%
Dolar
16.6739
-1.25%
Altın
984.67
-0.75%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
350.332
-3.85%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Çankaya Köşkü'ne hırsız girdi

  Çankaya Köşkü'nün bulunduğu lojmanlara yolunu şaşıran bir hırsız ilginç bir soygun gerçekleştirdi.
  • 15.03.2013 - 08:11
  Çankaya Köşkü'ne hırsız girdi

  Çankaya Köşkü ne hırsız girdi #1

  Türkiye’nin en iyi korunan binası Çankaya Köşkü'ndeki lojmanlara, geçtiğimiz kasım ayında hırsız girdiği ortaya çıktı.

  ZENGİN EVLERİ SANDIM

  Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, duvardan atlayıp girdiği lojmanlarda iki kapıyı zorlayıp üçüncüye camdan giren hırsız, istihbarat başta olmak üzere tüm güvenlik birimleri harekete geçince kısa sürede yakalanıp MİT ve polisin terör uzmanlarınca sorgulandı, "Zengin evleri sandım" dedi.

  DUVARDAN ATLAYARAK İÇERİ GİRDİ

  Gece gündüz, 24 saat kameralarla takip edilip, üst düzey güvenlik önlemleriyle korunan Çankaya Köşkü lojmanlarındaki hırsızlık, geçen kasım ayında meydana geldi. Emniyet'ten edinilen bilgiye göre, 30 yaşındaki Sertif Y., duvardan atlayarak Köşk alanına geçti. İki lojman girişinin kapısını zorlayan Yakar, üçüncü lojmanın camından içeriye daldı.

  Koruma polisine ait bir lojman dairesine giren Yakar, bir miktar para ve bazı değerli eşyalar alarak kayıplara karıştı.

  OPERASYONLA YAKALANDI

  Olay, koruma polisinin evine gelmesiyle ortaya çıktı. Ardından başta terör ve istihbarat olmak üzere tüm güvenlik birimleri alarma geçti. Güvenlik kameralarından kimlik bilgilerine ulaşılan Sertif Y., kısa sürede yakalandı, terör ve istihbarat uzmanlarınca sorgulandı. Sertif Y.'nin ifadesinde, "Çankaya Köşkü olduğunu bilmiyordum. Zenginlerin evleri zannettim. Hırsızlıktan başka bir amacım yoktu. Çok pişmanım" dediği öğrenildi. Terör bağlantısı bulunmayınca Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro ekiplerine teslim edilen, sahte kimlik bulundurmak ve düzenlemek, hırsızlık ve gasp gibi suçlardan birçok sabıkası bulunduğu belirlenen Sertif Y., mahkemece tutuklandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir