Euro
11.0349
2.65%
Dolar
9.464
2.74%
Altın
541.14
2.53%
Borsa
1.451
1.25%
Bitcoin
598.927
-2.39%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C

  Çankaya'da bir ilk: Muharrem iftarı

  Gül, Muharrem ayı nedeniyle Çankaya Köşkü'nde iftar verdi.
  • 27.11.2012 - 08:18
  Çankaya'da bir ilk: Muharrem iftarı

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Muharrem ayı nedeniyle Çankaya Köşkü'nde iftar verdi. Çankaya Köşkü'nde ilk kez verilen Muharrem iftarına, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, Alevi Vakıflar Federasyonu Başkanı Doğan Bermek, İstanbul Eski Milletvekili Reha Çamuroğlu, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Eğri, Karacaahmet Sultan Derneği Genel Başkanı Muharrem Ercan, Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, Kezban Hatemi, Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Cengiz Hortoğlu, Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahattin Özel, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz ve İstanbul Alevi Dernekleri Genel Başkanı Metin Tarhan katıldı.

  Çankaya da bir ilk: Muharrem iftarı #1

  MENÜDE ET VE SU YOK

  Yaklaşık 1.5 saat süren ve samimi bir hava içinde geçen iftar yemeğinin mönüsü, hazırlanırken Muharrem orucunun hassasiyetleri göz önünde bulunduruldu. Sofrada et yemekleri ve su yer almadı. Mönü; humus, köz patlıcan salatası ve enginarlı roka salatası, dereotlu kremalı mantar çorbası, zeytinyağlı iç baklalı çanak enginar, ana yemek olarak patates mantısı, çoban salata, vişne ve ayva kompostosundan oluştu. Tatlı olarak ise konuklara aşure ikram edildi.

  Çankaya da bir ilk: Muharrem iftarı #2

  "ALEVİLER İHMAL EDİLMİŞ"

  Gül'ün konuşmasında, "Biz kardeşlik içinde birarada yaşamalıyız. Kimse mağdur olmamalı. Aleviler, bugüne kadar ihmal edilmiş. Keşke daha önce de burada böyle iftarlar verilseydi... Keşke yıllar önce bu kucaklaşma olsaydı. Bugün çok daha başka noktalara olurduk" dediği aktarıldı.

  Çankaya da bir ilk: Muharrem iftarı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir