Euro
10.1585
0.41%
Dolar
8.6539
0.31%
Altın
494.14
0.38%
Borsa
1.395
0.65%
Bitcoin
367.255
-2.19%
20ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 20 C
  Çankaya'da ilklerin resepsiyonu - Galeri

  Çankaya'da ilklerin resepsiyonu - Galeri

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resepsiyon verdi.
  • 29.10.2012 - 23:16

  Çankaya da ilklerin resepsiyonu - Galeri #1

  Çankaya Köşkü'ndeki Büyük Resepsiyon Salonu'nda düzenlenen resepsiyon öncesinde Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, konuklarını birlikte karşıladı.

  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI RESEPSİYONU

  Cumhurbaşkanı Gül'ün siyah smokin, eşi Hayrünnisa Gül'ün ise gece mavisi bir elbise giydiği görüldü.

  Gül, çiftinin konuklarını karşılaması yaklaşık bir saat 15 dakika sürdü.

  GAZETECİLERİN BAYRAMINI KUTLADI

  Abdullah Gül, resepsiyona katılan konuklarının salona girmesinden önce gazetecilere ''Hepinizin bayramı kutlu olsun'' dedi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile gelirken, Emine Erdoğan ilk defa Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılmış oldu.

  RESEPSİYONA KATILANLAR

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in eşi ile katıldığı resepsiyonda kabine üyeleri de yer aldı. Başbakan yardımcıları Beşir Atalay, Bekir Bozdağ, Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin eşleriyle resepsiyonda hazır bulundu.

  TSK KOMUTA KADEMESİ HAZIR BULUNDU

  Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyonda Türk Silahlı Kuvvetleri üst düzeyde temsil edildi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve eşi Kamuran Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve eşi Hale Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel ve eşi, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten ve eşi Münevver Erten, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve eşinin yanı sıra TSK'yı temsilen çeşitli rütbelerden askerler ve eşleri de resepsiyona katıldı.

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Alparslan Altan, Anayasa Mahkemesi Üyesi Celal Kazancı ve Yargıtay Başkanı Ali Alkan ile Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukcu yüksek yargıyı resepsiyonda temsil etti.

  SİYASİ TEMSİLCİLER

  Siyasi partilerin genel başkanları da resepsiyona katıldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DSP Genel Başkanı Masum Türker, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal eşleriyle resepsiyonda yer alırken, AK Parti milletvekilleri Ayşenur Bahçekapılı, Cevdet Erdöl, Abdulkadir Aksu gibi isimlerin yanı sıra BDP'li milletvekilleri Hasip Kaplan, Sırrı Sakık, bağımsız milletvekili Ahmet Türk ile MHP'li milletvekilleri resepsiyona iştirak etti.

  İNTERNET MEDYASI DA KATILDI

  Basın yayın kuruluşlarının temsilcileri de Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ün verdikleri resepsiyonda hazır bulundu. AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kemal Öztürk ve eşi, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel ve Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin'in de aralarında bulunduğu çok sayıda gazeteci, yazar, televizyoncu ve internet sitesi yöneticisi resepsiyona katıldı.

  ENSONHABER.com DA ORADAYDI

  İlklerin resepsiyonunda Ensonhaber.com da Grup Başkanı Serkan Kalemciler tarafından temsil edildi.

  İŞ DÜNYASINDAN YOĞUN İLGİ

  Resepsiyona iş adamları da yoğun ilgi gösterdi. Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Vefa Tarhan, Erdoğan Demirören, Halit Cıngıllıoğlu, Ferit Şahenk, Hamdi Akın, Ahmet Çalık, Ahmet Nazif Zorlu gibi çok sayıda iş adamı da resepsiyonda hazır bulundu.

  SANATÇI VE SPORCULAR DA GELDİ

  Sanat dünyasını ise Gencay Gürün, Tan Sağtürk, Burak Kut, Sinan Özen, Metin Şentürk gibi isimler resepsiyonda temsil etti. Spor camiasından ise milli tekvandocu Nur Tatar, milli güreşçi Rıza Kayaalp, 2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda halterde dünya rekoru kırarak altın madalya kazanan Nazmiye Muslu'nun da aralarında bulunduğu sporcular ile Voleybol Avrupa Genç Kızlar Şampiyonu olan Türk Milli Takımı'nın oyuncuları resepsiyonda yer aldı.

  Bazı büyükelçiler ve eşlerinin geleneksel kıyafetleriyle geldikleri resepsiyona rektörler, akademisyenler ile azınlık cemaatlerinin temsilcileri de katıldı.

  Çankaya da ilklerin resepsiyonu - Galeri #2

  Çankaya da ilklerin resepsiyonu - Galeri #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir