Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
491.416
-6.29%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C
  Canlı yayında Allahsız PKK Allahsız General polemiği

  Canlı yayında Allahsız PKK Allahsız General polemiği

  Prof. Dr. Ümit Özdağ ile İlahiyatçı yazar Hidayet Ş. Tuksal arasında Allahsız PKK, Allahsız General tartışması yaşandı.
  • 14.10.2012 - 02:13

  Canlı yayında Allahsız PKK Allahsız General polemiği #1

  Önceki gün CNN TÜRK'te yayınlanan Şirin Payzın'ın sunduğu "Ne Oluyor?" programına konuk olan Prof. Dr. Ümit Özdağ, terör örgütü PKK için "Allahsız" dedi.

  Sabah gazetesi yazarı Hasan Celal Güzel, Taraf gazetesinden Emre Uslu, yazar Enver Sezer ve İlahiyatçı yazar Hidayet Şefkatli Tuksal'ın da konuk olduğu programda Ümit Özdağ, PKK'nın İslam dininin değerleriyle alay ettiğini söyleyerek, "Peygamber Efendimiz, bu örgütle karşı karşıya gelseydi ne yapardı? Karşınızda Allahsız, kafir, insan kanına giren bir örgüt var. İslam hukuku açısından bunların cenaze namazı bile kılınmaz" dedi.

  Canlı yayında Allahsız PKK Allahsız Ordu polemiği

  Canlı yayında Allahsız PKK Allahsız General polemiği #2

  TUKSAL: GENERALLER ARASINDA DA ALLAHSIZLAR VARDI

  Özdağ'ın sözlerine Hidayet Şefkatli Tuksal TSK'dan örneklerle yanıt verdi: "Bu ülkenin ordusu içinde komünist, Allahsız ve İslam'a saygısız generaller de vardı. Allah bu alemde Allahsızlar'ın da yaşamasına izin veriyor. Sorun sadece kan dökmek. Bunu lanetliyorum. Türk ordusu nasıl bedava gençleri cepheye sürüyorsa PKK da zorla, baskıyla veya gönüllü olarak o gençleri cepheye sürüyor. İkisi de aynı günahı işliyor."


  Görüş Bildir